265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

węgiel ma sens?

Grzanie powietrza i wody węglem czy to ma jeszcze sens? Pytam w obliczu planów na projekt instalacji. Tak się zastanawiam co wybrać? Bo może zabronią nam w ogole używania wegla. Nie wiem i pytam?

W zeszłym roku o tej samej porze tez się na tym zastanawiałem. Postawiłem jednak na węgiel i nie załuje. Obsługa kotla automatyczna. Zasyp raz na 2 tygodnie do tego bezawaryjnie. Elektronika jasno pokazuje zużycie i możliwości ekogroszka. Spalam węgiel sztygar i jestm bardzo zadowolony. Weglem tez można palic nowocześnie bez strat dla środowiska. Mam kamerke na kominie i zero dymu.

Mam podobne doświadczenie. Wyposazylem kotlownie w nowoczesne urządzenie spalające do tego ten sztygar ultra, a dymu mniej niż u brata który ma piec gazowy. Sztygar spala się powoli i dluga trzyma maksymalna temperaturę. Jest wygodnie i czysto. DO tego ekogroszek zamawiam w ich sklepie interentowym. Tona już od tysiaka

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.