273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Klimatyzacja na balkonie

Witam.
Rok temu założyłem klimatyzację na balkonie. Split zewnętrzny jest zamontowany na ścianie. Przed zamówieniem kontaktowałem się z panią z rady wspólnoty z pytaniem czy jest potrzebne na to jakieś zezwolenie. Ta kilkukrotnie zapewniła mnie, że przy umiejscowieniu na balkonie takiego pozwolenia nie trzeba.
Dziś dostałem wezwanie do demontażu klimatyzacji od zarządcy budynku (bo ściana balkonowa jest elewacją więc nie stanowi mojej własności - o czym nie wiedziałem). Oczywiście jest to wina mojego sąsiada który temat zgłosił do zarządcy. Narazie odpisałem do zarządcy aby w takim wypadku mi wydał zgodę (na osiedlu jest okolo 30 klimatyzatorów na balkonach zamontowanych w identyczny sposób) i czekam na odpowiedź .
Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych w takich sporach.
W przypadku odmowy zgody, czy wspólnota wstępuje w takich przypadkach na drogę sądową , czy to raczej rzadka praktyka?
Jakie mam szanse wygrać taką sprawę w sądzie tj. czy zezwolenia wydane innym sąsiadom mają na to wpływ?

Dodam, że kilmatyzacja jest zalecana mi i mojej żonie ze względu na nasze schorzenia (ja mam nadcisnienie, a ona astme).

Przenieś jednostkę zewnętrzną ze ściany na posadzkę balkonu i po problemie- nie będzie na elewacji tylko na twoim balkonie (PS. Klimatyzacja jest niezdrowa- zwłaszcza przy chorobach dróg oddechowych)

Siedzenie w pomieszczeniu gdzie jest temperatura 30-35stC jest niezdrowe szczególnie gdy chorujesz na choroby układu krążenia :-)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.