Jaki kocioł na pellet wybrać | strona 2 | wentylacja.com.pl

Gość: GIZEX
2011-07-15 13:50
Bardzo dobre kotły przystosowane głównie do spalania biomasy (pellet, pestki, ziarna) włoskiej firmy D'alessandro Termomeccanica są aktualnie w promocji w naszej ofercie. Zapraszamy na www.gizex.eu
Gość: Jacek Molasy
2011-07-15 15:52
Kocioł na pellet i w dodatku wolnostojący? One są dość drogie, ale na favore.pl znalazłem ofertę za ok 10 tys. zł (chyba bez montażu)

http://www.favore.pl/126674_kociol-na-pellet-piec-na-pelet.html

"KOCIOŁ NA PELLET Z JEDYNYM NA RYNKU STEROWNIKIEM PRACUJĄCYMI W SYSTEMIE PID.Algorytm działania zapewnia definiowanie 6 przedziałów czasowych (zwanych ;Strefami Czasowymi;), w których kocioł utrzymuje nastawioną przez użytkownika temperaturę wody w obiegu. Ta efektywna regulacja temperatury, np. w nocy chłodniej, a w dzień cieplej, pozwala osiągnąć zmniejszone zużycie paliwa. PUMA może bezpośrednio współpracować z termostatem pokojowym. W okresie letnim możliwe jest włączenie trybu CWU , czyli tylko ciepła woda użytkowa bez grzania pomieszczeń."
Gość: Jules
2011-12-31 16:32
najlepsze jest to że teraz są kotły które mozna sterować za pośrednictwem sms'a
Gość: pawele
2012-07-14 18:01
wiecie może ile kosztuje tonę Pellety? i u jakiego producenta się najlepiej zaopatrywać?
Gość: Tomasz Cieślik
2012-07-25 22:15
[quote: Agata]Witam, stoimi przed decyzją wyboru kotła grzewczego. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie głównie pelletem ale z możliwością spalania ekogroszku. Jest tyle firm sprzedających kotły że cięzko zdecydować się na jakiś konkretny. Jaki byście mi polecili (moc 20kW) ?

Polecam kocioł firmy Ekowitt z podajnikiem tłokowym Hades Lux . Jest dobry ,wiem ,bo sam go mam . Łatwy w czyszczeniu , szybki w obsłudze . Nie trzeba więc spędzać przy nim zbyt wiele czasu . Palić można na przykład pelletem , eko groszkiem ... Można sobie wybrać paliwo .
Gość: grzesiek
2013-07-01 13:36
Ja użytkuję od kilkunastu miesięcy kocioł KJ G z Piecbudu, między innymi na pellet. Dobrze sprawdza się przy spalaniu różnorodnego opału. Kocioł mam zainstalowany w parterowym domu jednorodzinnym o pow. 135mkw, kocioł ma moc 19kW.
Gość: solidnekotly.pl
2013-07-16 07:26
Witam. Jeśli chodzi o kotły na pelet to mogę polecić kotły firmy Granpal. Kocioł ten może również spalać agropelet ze słomy i ziarno owsa. Firma specjalizuje się w produkcji kotłów na biomasę. Zapraszam do kontaktu: biuro@solidnekotly.pl, chętnie pomogę.
Gość: robert
2013-08-26 22:19
ja też sobie chwalę kotły CO z Piecbudu, są naprawdę solidne, zresztą firma jest na rynku od przeszło 30 lat, jest w czym wybierać. gdyby u mnie ich kocioł się nie sprawdzał to bym na pewno nie polecał, ale mam od ponad 5 lat i wszystko śmiga.
Gość: gabi30
2013-09-04 19:42
Ja mam od jakiegoś czasu SmartFire Lazara. Jako kobieta cenię sobie łatwość obsługi i funkcjonalność. Najlepiej przed wyborem nie tylko pytać znajomych itd. ale też poczytać, pochodzić, sprawdzić różne oferty.
Gość: karo4l332
2013-09-26 23:52
ja teraz aktualnie rozglądam się za nowym kotłem, niestety stary nie do uratowania, to od razu chciałbym coś porządniejszego wziąć, z podajnikiem. myślałem nad tym Piecbudem, sporo się naczytałem o tej firmie, i nie wiem,warto? szukam kotła na lata, a nie jakiegoś szajsu, co padnie za 2 lata.
Gość: jacek47
2013-09-27 21:53
Piecbud od chyba lat siedemdziesiątych produkuje kotły, także firma warta zaufania. mam od nich kocioł, i spisuje się nieźle, moi rodzice mają kocioł tej firmy znacznie dłużej niż ja i mimo to wszystko działa bdb. także żaden szajs, nie produkują masówki.
Gość: karol4l332
2013-09-29 23:01
no czytałem sporo dobrego o tej firmie, trochę w weekend pogrzebałem po forach i coraz bardziej przekonany jestem, w tygodniu się przejadę do ich siedziby i sobie pooglądam na żywo.
Gość: Zenek
2013-10-16 15:12
Ja natomiast mam w domu piec marki Kołton, jest solidny i ekonomiczny, moim zdaniem to dobry wybór. Mam go już dwa lata i nigdy nie miałem z nim problemu.
Gość: karol4l332
2013-10-24 22:13
byłem w siedzibie, kocioł ZAMÓWIONY! doradzili mi co do mocy, modelu (stanęło na KJ G - uniwersalny, i z podajnikiem, w sumie można spalać wszystko, po forach czytałem, że bezawaryjny, rzadko kiedy zdarza się serwis), no zobaczymy, mam nadzieję, że się sprawdzi ;)
Gość: 44pp22
2014-01-29 20:44
[quote: jacek47]Piecbud od chyba lat siedemdziesiątych produkuje kotły, także firma warta zaufania. mam od nich kocioł, i spisuje się nieźle, moi rodzice mają kocioł tej firmy znacznie dłużej niż ja i mimo to wszystko działa bdb. także żaden szajs, nie produkują masówki.

No to jest wazne , lepiej od takiej firmy kupić niż od jakiejś "garażowej"
też patrze na takie rzeczy , ze jak firma tyle lat na rynku sie utrzymuje to widać że produkty muszą być niezłej jakości