273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jaki kocioł na pellet wybrać ?

Witam Forumowiczów,
stoję przed dosyć ważnym dla mnie wyborem - wybór kotła na pellet do mojego domu. Dom kostka z lat 80 o powierzchni 200m2. Do tej pory ogrzewany był kotłem zasypowym o mocy 30kW. Wstępnie dowiadywałem się w tym temacie - i w lokalnych hurtowanich, u producentów i instalatorów ale chciałbym zasięgnąć również Waszej opinii. Instalatora mam już wybranego. Cała instalacja jest właśnie w trakcje przerabiania no i pozostałą kwestia kotła. Poniżej przedstawię producentów do których jestem zdecydowany i dlaczego.

1. Defro - chyba najbardziej popularna marka, ile ludzi tyle opinii. Model Bioslim 20kW - czytałem różne opinie na temat palnika. Najbardziej niestety odrzuca mnie fakt, że są to kotły produkowane "masowo".

2. Atmos 5 klasa - ciekawa konstrukcja kotła, czytałem opinie o palniku, ze są dobre. Zastanawia mnie natomiast w jaki sposób czyścić popielnik który jest pół okrągły i nie ma szuflady? Duża ilość ceramiki do której też nie jestem przekonany.

3. Kotłospaw SlimKo - chyba mój lider. Kocioł w zestawieniu ma najmniejsze wymiary co bardzo ułatwiałoby mi obsługę tego kotła. Zasyp jest nisko (140cm) więc w moim wieku nawet to jest zaletą. I chyba najważniejszy argument - mój przyjaciel posiada taki kocioł ale mniejszy o mocy 16kW. Przede wszystkim palnik radzi sobie z gorszym pelletem, czyszczenie kotła jest szybkie, automatyka prosta w obsłudze. Do tego osoby odpowiedzialne za kontakt z klientem mają pojęcie o tym co mówią, znają temat i są kompetentne - z czym nie spotkałem się w każdej firmie. Certyfikat 5 klasa oraz ecodesign - dzięki nim będę mógł otrzymać dotację w gminie.

Proszę forumowiczów o pomoc w wyborze kotła.
Będę wdzięczny za odpowiedzi,
pozdrawiam.

Cześć,
jakiś czas temu też stałem przed wyborem kotła. Czytałem fora, literaturę, czasopisma. Miałem mętlik w głowie. Postanowiłem poradzić się "naocznie" i zrobiłem wycieczkę po zakładach.
Między innymi odwiedziłem firmę kotłospaw. Zrobili na mnie piorunujące wrażenie - bardzo duża wiedza, świetne produkty, wysoka jakość. Mieli do mnie normalne podejście, wytłumaczyli, porozmawiali i DORADZILI ! Także ja już jestem mega szczęśliwym posiadaczem kotła na pellet kotłospaw slimko - polecam!

Wybierz pelleciak slimko. Firma stawia na wysoką jakość, posiadają sieć instalatorów . Kotły cieszą się dobrą opinią. Polecam jako niezależny instalator.

Cześć, ja także zastanawiałem się nad wyborem kotła między Kostrzewą, Lazar, Kotłospaw i wybrałem właśnie KOTŁOSPAWA SLIMKO - najmniejszy kocioł na pellet jaki jest chyba dostępny co bardzo ułątwiło mi manewrowanie w kotłowni a obsług anie przysparza żadnych problemów. Palę w nim dopiero 8 miesięcy więc dopiero za kilka miesięcy będę w stanie coś więcej powiedzieć. Jak narazie jestem bardzo zadowolony tymbardziej że w tym zestawieniu kocioł ten wychodzi najbardziej korzystnie cenowo. Polecam.

Skorzystałem z oferty firmy www.499.pl. Mają szeroki wybór kotłów na pellet. Ja szukałem takiego odpowiadającego normom ekologicznym, ponieważ chciałem ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Udało mi się kupić taki model w dobrej cenie. Dzięki dotacji zaoszczędziłem sporo środków.

A ja miałem problem, bo szukałem pieca na pelet o dużej mocy, do ogrzewania firmy. Na rynku naprawdę niedurzo firm ma takie duże piece, a do tego jak już mają to nie wiedzą jak pewne tematy rozwiązać. Z pomocą przyszła firma kotłospaw oraz ich dystrybutorzy - od A do Z mam wszystko załątwione ! Super, szybko i profesjonalnie !

Zdjęcia

SlimKo MAX  (70-300kW) Kotłospaw.jpg

Piecbud ma bardzo dobre kotły, mamy od nich kocioł już z tych 5 klasy, niskoemisyjny na pellel KJ-P piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet

Do nas przyjechał mobilny sprzedawca z Piecbud , pomógł dobrać odpowiedni kocioł do naszych potrzeb. Wszystko dopięte na ostatni guzik. I to się nazywa solidna marka. Mamy kocioł do palenia pelletem już z tych 5 klasy www.piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet.html.

a jaki masz metraż ile stopni na chacie
i jakie spalanie sezonowe?

A gdzie zamawiacie pellet? jak moge wam polecić to skład Sobianek, znajomy ich polecił i już drugi sezon jak od nich pellet biore. dobra klasa, cena ok, dowóz do domu

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.