265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

ekogroszek

osobiście polecam tylko węgiel z kopalni Kazimierz Juliusz, chyba jedynym uczciwym sprzedawca na rynku jest firma ekoelma. biore od nich juz 2 lata i mam spokoj, wczesniej kupowalem rozne i była tragedia- sama szlaka!!!

Odradzam czeski ekogroszek, mialem go raz i powiedzialem nigdy więcej. Teraz kupuje z kopalni Kazimierz Juliusz i przynajmniej wiem czym pale

fakt EKOELMA ma najlepszy węgiel ale teraz mi powiedzieli że nie dowiozą ponad 100km W zeszłym roku dowozili bez problemu, nie wiem dlaczego to zmienili :/

Ma ktoś namiary na tą ekoelme? Skąd oni są? I jakie ceny mają?

Na ich stronie www.ekoelma.pl -są dane. Niewiem jakie ceny w tym sezonie mają bo dopiero w listopadzie bede zamawial.

Witam Wszystkich!

Jeśli interesuje Was węgiel czeski w najlepszym gatunku" czeski eko groszek" , to podaję gdzie można kupić u sprawdzonego dostawcy.
www.technikacieplna.com
www.czeskiwegiel.pl
www.węgielbrunatny.pl
W Polsce sprzedają różny szajs pod nazwą czeskiego eko , więc zachęcam do kupna w sprawdzonym miejscu , nie koniecznie najtańszego węgla.

Węgiel sam spalam od 2 lat i wielu moich znajomych !
Pozdrawiam

Piotr

NIE POLECAM CZESKIEGO EKOGROSZU! KUPIŁEM 3 TONY (SKUSIŁEM SIĘ NA CENĘ) I TERAZ NIE WIEM CO MAM Z NIM ZROBIĆ, KUPE KAMIENIA!!

He he, a co ty myślałeś że za 450zł dostaniesz węgiel super jakości, za psie pieniądze psie mięso, ja też się przekonałem :-( ale na szczęśice zamówiłem tylko 1 tone. Napiszcie gdzie w wielkopolsce można kupić dobry ekogroszek.

tez kupilem czeski eko groszek jedna wielka pomylka popielnik tzeba czyscic codziennie ,ma bardzo niska temperature u mnie max 50oC przestawialem piec ale nic to nie dalo chyba zostalo mi kupic drogi dobry groszek i go mieszac

witam

a ja kupuje czeski prosto z czech po 467 zł tona.
na czeskim składzie zadaszonym, jest suchy
jak pył i jest bardzo dobry 20 MJ/kg.
są trzy kopalnie odkrywkowe w Czechach i zależy z jakiej kopalni ten groszek jest.
ta cena daje troche do myślenia ??

lucjans

Ja nie narzekam, kupiłem po 490 pln/tona i nie mam problemu z osiągnieciem temp. na piecu 65-70 stopni. Jedynie trzeba go trochę więcej podać. Po sezonie bedę wiedział czy było warto. Jak sie pali-parę postów wyzej jest mój post z linkiem. Kupiłem u mnie na miejscu, w Inowrocławiu, ale mogę się dowiedzieć z jakiej kopalni gosc to wozi, gdyby ktos był zainteresowany

Mam ten sam problem też mam piec z podajnikiem ślimakowym Hefa.Wczoraj rozpaliłem tym czeskim grochem (kupiłem tonę po 580 zł) rozpalanie palnikiem gazowym z butli z propanem trfało ok 30 min,(to wzbudziło moje pierwsze wątpiwości co do jakości tego grochu) regulacja pieca trwała z 2 godziny,(chyba wszystkie konfiguracje przetestowałem po raz pireszy od 2 lat) potem przez 3 godziny nagrzewała się sama woda w kotle, po 5 godzinach temperatura na kotle wzrosła do 38 i c.o zaczeło grzać a o 5 rano dziś poszedłem zobaczyć jak się pali- na piecu było tylko 44 stopnie, nazbierało się trochę żuzla na rotorze ,to zwaliłem, ale ten żar jakiś marny był, pomyślałem sobie kto wie cz to to nie zgaśnie i tak się stało o 6 piec się sam wyłączył -żar zgasł.Teraz ja mam problem, wywalić tą tonę z piwnicy, załadować na przyczepę i oddać - ciekawe jak to wszystko przeżyję, ale jazda mnie czeka.

Witajcie, dbając o swój piec, (ponieważ chyba tu można ponieść jedne z większych wydatków)postawiłam na jakość. Wolę wiedzieć, że to czym palę nie wpłynie aż tak bardzo na działanie pieca. Dlatego najpierw zaopatrzyłam się w niedużą część Gold Peletu z Ekopalu z Pisza. Na tę chwilę jestem zadowolona. Przede wszystkim nie za dużo popiołu. Także dla mnie ten opał pasuje.

Hej, używałem kiedyś tego peletu, później zmieniłem producenta w celu wypróbowania innego, ale mogę stwierdzić, że faktycznie było spoko. Na następną zimę chyba powrócę do niego :)

ja kupiłem w wieluniu po 380zł za tonę i zadowolony jestem
tylko trochę zmian w ustawienia sterownika . Mam piec Ogniwa z sterownikiem te-130 zmana polegała na zwiększeniu czasu podawania z 20 na 25 . Co do czyszczenia jest trochę więcej ma nie na tych co piszą przed mówcy .Za tą cena napewno się opłaca .Tylko osoby z powiązane z dystrybutorami z naszych kopalń będą pisać brednie ,ażeby utrzywać cenę i nabic sobie kabze .

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.