273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

ekogroszek

równiez jestem zainteresowany tym czeskim ekogroszkiem - prosze o szczegóły na jacak9m@poczta.fm

Witam, nie polecam tego czeskiego groszku bardzo dużo popiołu wybierałem kilka razy na dzień, a na dodatek nie wypalał się do końca, kupę dziadostwa, ja kupuję od gościa i jestem bardzo zadowolony, popiół jak z papierosa podaję nr 507-449-339, węgiel z kopalni kazimierz-juliusz.

witam

Tez sie zastanawiałem nad czeski ekogroszkiem, wiec kupiłem na próbę worek. Wegiel był suchy, rozpalił sie latwo i co najwazniejsze dał taki płomien jak na tradycyjnym ekogroszku. Fakt, że podawanie paliwa musiałem zwiekszyć o ok 1/3, aby utrzymac taki plomien, ale piec chodził na pełnym obciązeniu: CWU i ogrzewanie. Piec to Cichewicz futura 45KW, powierzchnia do ogrzania to 450m2 plus CWU 200l. Dalsze testy pózniej ale po tej próbie jestem mile zaskoczony.
dla potwierdzenia link do filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=TzV6VIlAPig&eurl=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fmy_videos_edit&feature=player_embedded#t=29

pzdr rafal

bardzo proszę też o namiar na ten czeski skład węgla
dziękuję i pozdrawiam

pgu_pgu@poczta.onet.pl

Również prosiłbym o namiar na ten czeski skład węgla
dziękuję
orzep@vp.pl

Zobaczcie http://zawijan.wordpress.com/3-paliwa-weglowe/kupno-wegla/
Jest tam także trochę informacji n/t czeskiego groszku.

Witam, bylabym wdzieczna o info, gdzie w Czechach mozna kupic ecogroszek, prosze o info na irkapolka@hotmail.com, dziekuje z gory!!

Witam serdecznie. Co do czeskiego eko-groszku mam bardzo mieszane odczucia. Skusiła mnie atrakcyjna cena bowiem za tonę workowanego płaciłem 550 zł. Pani, która sprzedawała mi ten groszek zachlała go na lewo i prawo więc postanowiłem kupić 1 tonę na spróbowanie. Pani była bardzo przekonująca w rozmowie i namówiła mnie na 1,6 tony bo worki była na palecie po 800kg no to kupiłem 2 palety. Teraz mam czeski eko-groszek i swój problem, dziadostwo nie chce się palić. Rozpala się miarę łatwo ale mój piec jest z podajnikiem ślimakowym i gdy przełączę go w tryb "praca" po kilku cyklach żar gdzieś ginie i piec się wygasza. Przez ostatni tydzień próbowałem już wszystkiego włącznie ze zimną ustawień i nic nie pomaga. Na podstawie swoich doświadczeń wywnioskowałem, że ta czeska natura może sprawdza się w piecu z podajnikiem tłokowym bo w tedy groszek zrzucany jest na żar a u mnie podawany jest od dołu i niestety nie chce się w ten sposób palić. Czy ktoś już miał podobny problem?

Witam !! Powiem krótko , węglem trzeba umieć palić trochę pojęcia i będzie super według mnie w chwili obecnej na rynku nie ma lepszego eko od czecha - cena i jakość . a jak ktoś nie potrafi palić niech założy miejskie :) wygoda !! piec cht futuro ekono 25

witam wszystkich którzy palą czeski eko groszek. Ja właśnie go kupiłem i od tygodnia nie śpię bo próbuję co rozpalić. Szlaki jest w piecu co najmniej tyle ile węgla w zasobniku. Co się rozpali to przygasa. W zaden sposób nie mogę rozgrzać do minimalnej temperatury. Już sam się zastanawiam czy mnie oszukali czy ja nie wiem jak ustawić piec. Sąsiad też go kupił i ma ten sam kłopot.
Błagam pomóżcie

Czesc Robert

Sory ale ja chyba też nie umiem palić tego czeskiego groszku. A mógł bym cię prosić o podpowiedż jak nim palić?

Węgiel brunatny charakteryzuje się dużą zmiennością parametrów jakościowych w zależności od miejsca pochodzenia (dużo większą od węgli kamiennych - poza spiekalnością, która oczywiście jest zerowa). Niektóre węgle brunatne są tak miękkie, że podajniki ślimakowe mają bardzo duże kłopoty z podaniem go do paleniska. Odnotowaliśmy nawet przypadek, że ślimak się obracał nie podając wogóle paliwa do paleniska. Jeśli znajdziesz dobre miejsce pozyskania takiego węgla, efekt może być pozytywny.
Na prowadzonym przez nas blogu (http://zawijan.wordpress.com/8-palniki-automatyczne/brucer-paliwa/) zamieściliśmy wyniki spalania peletów z węgla brunatnego z Bełchatowa oraz groszku węgla brunatnego z Czech, który przedstawiła do badań jedna z firm krajowych, zamierzająca sprowadzać go w dużych ilościach do Polski. Wyniki - jak widać - są bardzo dobre. Palniki retortowe zdecydowanie lepiej pracują z węglami o wysokich częściach lotnych. Badany czeski węgiel brunatny miał rewelacyjne parametry: zawartość popiołu 3%, wartość opałowa 19.000kJ/kg. Firma zamierza regularnie testować sprowadzane dostawy węgla, żeby określić powtarzalność parametrów.
W okresie ostatnich 2 miesięcy przetestowaliśmy ten węgiel w różnych mieszankach z węglami krajowymi, w celu wybrania optymalnej mieszanki, która byłaby sprzedawana na rynku krajowym w systemie sprzedaży workowanej z regularnym atestem. Aktualnie trwają badania wyprodukowanej doświadczalnej partii mieszanki u wybranych producentów kotłów..

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

* Opał pakowany

> Ekogorszek RETOPAL 25kg 18.50zł
> Ekogroszek Pieklorz 25kg 20.00zł
> WĘGIEL ORZECH 25kg 19.50zł
> WĘGIEL GROSZEK 25kg 19.50zł
> WĘGIEL MIAŁ EKO 25kg 16.50zł
> WĘGIEL MIAŁ 25kg 17.00zł
> KOKS 20kg 17.00zł

* Ekologiczny brykiet drzewny

> Brykiet kostka RUF 20kg 15zł
> Brykiet walec sosna 20kg 15.00zł
> Brykiet walec dąb 15kg 13.00zł

* Drewno kominkowe

> Dąb 1 MP 220zł
> Brzoza 1 MB 180zł

... i inne

Kontakt:
Zabrze - Maciejów, ul. Kondratowicza 7d
Tel. 500 045 423
www.ekosorta.pl

czeski ekogroszek jest taki kiepski że nawet temperatury na piecu nie łapie nawet 56 st .

Trzeba uwazac jaki ekogroszek kupujecie. Bo sa dwa rodzaje czeskiego ekogroszku. I czesto go polskie firmy miesiaja i tez dla tego sie niepali.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.