Dostarczanie ciepła domownikom w wyniku procesu spalania węgla ma w naszym kraju bardzo długą tradycję. Przywiązanie, może trochę sentyment, ale przede wszystkim znajomość tego produktu opałowego i niskie koszty eksploatacyjne mają w tym przypadku decydujące znaczenie. Stale unowocześniane urządzenia grzewcze, zwiększające komfort obsługi c.o. oraz wyjątkowa dostępność węgla pakowanego każą przypuszczać, że jeszcze długo w ten właśnie sposób będziemy ogrzewać nasze domy.

Ekogroszek – połączenie tradycji z nowoczesnością
Tani Opał
Właściciele remontowanych oraz nowopowstających budynków mimo tradycyjnego podejścia do systemu centralnego ogrzewania coraz częściej zainteresowani są w pełni zautomatyzowanymi kotłami. Nic w tym dziwnego, bowiem ich obsługa wymaga coraz mniej zaangażowania. Już teraz posiadając takie urządzenie, zasypując podajnik do pełna możemy na kilka dni zupełnie zapomnieć o pojawianiu się w kotłowni. Z kolei nowoczesne rozwiązanie tj. sklep internetowy z tanim opałem, pozwalają nie wychodząc z domu dokonać zakupu opału na cały sezon grzewczy.

Automatyka ciepła – dozowania ekogroszku

Ekogroszek w workuPodjęcie decyzji o sposobie ogrzewania pomieszczeń, to zwykle próba znalezienia kompromisu. Kompromisu, dzięki któremu przy niskich kosztach inwestycji (kupno urządzenia) i ogólnych eksploatacji (zakup opału) zaspokojone zostaną nasze potrzeby energetyczne. Istotnym czynnikiem coraz częściej staje się również komfort, zarówno dotyczący samej obsługi urządzenia jak i szybkiego dostarczenia energetycznego paliwa stałego – jego dostępność. Najefektywniejszym rozwiązaniem stał się montaż najnowszej konstrukcji kotłów z automatycznym podawaniem paliwa. Zintegrowanie funkcji dostarczania paliwa z elektroniką urządzenia zapewniło znaczną wygodę zarzadzania ciepłem w naszych domach. W takich kotłach wystarczy uzupełnić opał w zasobniku raz na kilka dni. Wygaszanie kotła w celu opróżnienia paleniska z popiołu też stało się zbędne. Popiół jest bowiem spychany do popielnika, którego konstrukcja pozwala opróżniać go raz na jakiś czas. Zastosowanie kotła z automatycznym podajnikiem zasilanym pakowanym ekogroszkiem np. o podwyższonej energetyczności marki Tani Opał, to gwarancja taniego ciepła i komfortowej obsługi c.o.

Na wyciągniecie kursora – dostępny 24h na dobę

Wraz z rozwojem automatyki urządzeń zmianie uległ również rynek dystrybucji materiałów opałowych. Podróżowanie po składach opałowych, porównywanie cen i organizowanie transportu, ewentualnie wynajmowanie samochodów dostawczych stało się „wątpliwą rozrywką” tylko dla wytrwałych. Obecnie najwygodniejszą i wyjątkowo komfortową opcją zakupu tego bądź co bądź „trudnego” produktu jest Internet. To na stronie www.taniopal.pl w kilka minut można dokonać zakupu opału na cały sezon grzewczy. Funkcjonalny sklep i spora grupa produktów opałowych o zróżnicowanym poziomie kaloryczności, dostosowana do potrzeb energetycznych i finansowych Klientów sprawiają, że produkt dostępny jest 24h na dobę. Kilkotygodniowe obniżki cen wybranych produktów, bony promocyjne nowych użytkowników strony, gratisowy transport do każdego miejsca w kraju oraz dostawa towaru w ciągu 48h, to powody dla których szczęśliwi posiadacze c.o. coraz chętniej wybierają tę drogę zakupu opału. Dla „niecierpliwych” lub osób które nie doszacowały zapotrzebowania na opał wybrane produkty Tani Opał od niedawna dostępne są również w marketach budowalnych Castorama.

Więcej informacji na stronie: www.taniopal.pl

Komentarze

 • promocyjne wtorki

  Dostałem esa ze maja jakies promocje, ale tylko we wtorki można sporo zaoszczedzic, a dodtkowa gotowka przed swietami zawsze się przyda. ;P

 • palenie w kotle

  Kolega ma racje- takich rzeczy się po prostu nie robi. Ja polecam ekogroszek z taniego opalu. Dobrze się spala i nie jest wcale taki drogi. Nei licza tez za transport.

 • odpowiedz

  Nie, nie mieszaj wszystkiego, bo każdy wegiel ma inna temperaturę spalania – efekt będzie mierny. Bo najwyzej możesz mieszac produkty z jednej grupy węglowej. Ja mieszam np. ekogroszek zwykly z wysokoenergetycznym, ale tylko wtedy gdy temperatura na zwenatrz moco zjedza w dol.

 • tylko eko

  Ekogroszkiem jest dosc ekonomicznie i podobno ekologicznie :)

 • co wrzucać do kotła?

  Jestem posiadaczem nowiutkiego kotla z podajnikiem. Zastanawiam się co w nim spalac. Tak jak wszyscy wrzucać ekogroszek, czy może mieszac wszystko. Koks tez się nada, a może brunatny?