273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Ciąg wsteczny mimo nawiewników

Witam proszę o pomoc i poradę bo już zwątpiłem. Mieszkam w szeregowce gdzie jest wentylacja grawitacyjna. I mam problem gdyż w kuchnio salonie (38m2).na parterze okropnie wieje mi z kratki wentylacyjnej mimo założonych dwóch nawiewników na okna. Na 1 piętrze w łazience nie ma problemu z ciągiem wstecznym jedynie na dole. Myślałem że założenie nawiewników usprawni działanie wentylacji a tu lipa . Proszę o pomoc, poradę bo już nie wiem jak to ugryźć.

Problemem może być wyziębiony kanał wentylacyjny, za mała wydajność nawiewników lub nieprawidłowy ich montaż. Na stronie brevis com pl/najczestsze-problemy-z-wentylacja/ jest porada jak odwrócić ciąg i jak sprawdzić czy nawiewniki zostały prawidłowo zamontowane. Pozdrawiam :)

Proszę porównać temperaturę w łazience i kuchni. Być może jest różna i tym samym gęstość powietrza.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.