273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja w budynku wielomieszkaniowym.

miałem wentylacje nadcisnieniową (powietrze z klatki schodowej)ale zrezygnowełem bo zaczołem po roku poznawac zapachy sąsiadów który jak pachnie nie wspominam już o petardzie dlatego każdemu odradzam a na fta Flexa (klona TB) nawet nie zwracam uwagi

Wreszcie znalazł się na forum ktoś, kto dał się wrobić w teorie T.B. Nie żebym się cieszył z tego, że miałeś problem, ale może wreszcie rewelacje pana T.B. (nadciśnieniowa, 30cm wełny, znam inną fizykę itp.) bedą, przez nowych uzytkowników forum traktowane z przymróżeniem oka (bo przez stałych bywalców juz od dawna sa ignorowane - no moze poza kilkoma, jak to nazwales, klonami...)
Pewnie zaraz nastąpi kontra - no ale kto poważny zwracałby na nią uwagę :)

Miło mi za TAKIE ignorowanie. Zwłaszcza że ignorantów jest coraz mniej. A teorie nie są moje, od 40 kWh/m2 i rekuperatorów nie uciekniesz. A śmieszne jest posługiwanie się podręcznikami i teoriami z poprzedniej epoki, czli sprezd 90 roku.

dałem sie władować prawda i dlatego teraz uwazam że na teorie pana TB trzeba uwazać bo wali z rekawa ale trochę bez zastanowienia Ja sam jestem zwolennikiem wentylacji mechanicznej ale wszystko trzeba dobrze przemyśleć (swoją wentylacje modyfikuję)bo pan TB widzi tylko swój obraz i trzeba mu ostrość poprawiać

Ale czy gdyby nie świeca to wentylacja tego typu zdawała egzamin, był Pan zadowolony. Czy myśli Pan o zmianie miejsca czepania, czy powrotu do grawitacyjnej.

tak jak pisałem tylko wentylacja cisnieniowa ale czerpnia tylko ze świeżym powietrzem a nie z klatki (ciągle coś cuchnie)posłuchałem TB najpierw ustalenia ,zezwolenie z SM potem tłumaczenie sąsiadom że nie chcę ich podtruwac a teraz wszystko szlag trafiło n Dlatego na TB trzeba uwazac i najpierw Trzy razy przemyśleć

Klatkę wymieniłem jako jedną z opcji, czyli jezeli sąsiedztwo pozwoli. Ja mam z klatki i nie mam problemów, alternatywą są Al. Jerozolimskie, gdzie "świeca dymna" jest non stop.

ale tłumaczenie Teraz alternatywa a kiedyś proponowane rozwiazanie Dlatego twierdze ze Pana trzeba ciagle poprawiać

Proponowane rozwiązanie to nadciśnienie, natomiast wybór czerpni zależy o warunków, a nie w każdym przypadku jest to obowiązkowo klatka.

Proponowane rozwiązanie to nadciśnienie, natomiast wybór czerpni zależy o warunków, a nie w każdym przypadku jest to obowiązkowo klatka.
nareszcie cos dotarło do pana niech pan o tym zawsze przypomina bo ja bede panu zawsze poprawiał ostrość

Jestem pewien, że tak pisałem od początku.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.