273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

grzyb i plesń

Masz 100% pewności, że woda się wykropli tak jest fizyka. W punkcie rosy woda sie wykrapla. Komfort w domu to 22-25 st. C i w.w. 35-65% to p. r. 8-19 st.C i musi być w ścianie. Po drugie jak zamkniesz styropian w podłodze, z tym w ścianie? A moze w dachu też nie dajesz hydroizolacji od środka? A może chcesz powiedzieć, że inna fizyka jest w dachu inna w ścianie?

No teraz to im dokopales. Uff... A ciagle ta fizyka ze szkoly sredniej. Oczekuje czegos mocniejszego i na wyzszym poziomie. Wiem ze dasz rade. Czekam na twoj doktorat i nie moge sie juz do....
Wierny czytelnik

pogielo cie?

co za pajac sie podszywa pod tomka?
widac, ez jakis kretyn
sorry ludzie z branzy ale ja po prostu widze wasza niekompetencje i nie moge sie nadziwic, ze wy ciagla dzialacie !!!!!

A ty znasz inną fizykę ? Pewnie z Muratora

oj widze ze toasztysz warszawiak bardzo dociekliwy.....;)
tak jest buduje dom i udzielam sie na forum murtatora, ktore zreszta mimo swych wad przewyzsze niniejsze pozioomem kilkakrotnie

Wiesz dlaczego Murator musi ludzi oszukiwać? Nie jest zainteresowany materialnie zwiększeniem kosztów budowy domu na izolację a zmniejszeniem na ogrzewanie?, bo z izolacji praktycznie nie ma reklam (styropian czy wełne kazdy kupi najbliżej domu niezależnie od reklam) Po co masz takie brednie pisać miej cywilną odwagę jak chcesz podyskutować o izolacji i zadzwoń np. do T. B . Nikt poza Polską nie izoluje domów inaczej jak od środka, miałem praktyki w Norwegii.

Jak na przyszlego doktora to uzywasz mocnego slownictwa. Brawo. Ale jedna jest smieszna sprawa- dales sie podpuscic takim tekstom. Kontroluj swoje emocje to sie przydaje w zyciu. W tej dziedzinie musisz jeszcze troche popracowac. A na koniec, dziwie Ci sie ze chce Ci sie tu polemizowac i marnowac czas.
Ja mialem niezly ubaw.
Wierny czytelnik postow Leona

Pajac??? Mocne slowo. Kontroluj swoje emocje. To naprawde Ci sie przyda.
Musze wpasc na strone muratora, moza tam mi sie uda.....
Byly wierny czytelnik postow Leona.
PS Dalej masz zamiar tutaj sie udzielac?
Ja osobiscie dzisiaj sie dobrze bawilem i nie musialem uzywac obrazliwych slow aby tobie nerwy puszczaly. Ha Ha.

To jeszcze raz ja. Leon masz odwage cywilna pokazac swoj dorobek naukowy. Mam na mysli jakies artykuly, raporty itd. Czy istnieje mozliwosc zapozanania sie z nimi i gdzie sa dostepne? Moze gdzies via internet? Mam nadzieje ze cos posiadasz po 3 latach pracy na uczelni i robieniu doktoratu w niemczech.
Pozdro. Wierny czytelnik postow.

Nie jestem specem od renowacji, ale gdybym miał doprowadzić jakąś ruinkę do stanu używalności to dopiero po sprawdzeniu i upewnieniu się że woda nie włazi do muru od strony niezaizolowanych fundamentów i zepsutych rynien. Gdy uporałbym się z wentylacją domu to musiałbym się zabrać za wymianę lub zabezpieczenie tynków wewnętrznych. Na przykład mocowałbym suchy tynk razem z folią pod spodem na stare ściany. Potem najfajniejsza robota bo otulenie domu styropianowym kożuchem i pokrycie tynkiem cienkowarstwowym na siateczce zapewni mi przetrwanie każdej zimy. Jasne że styropian ma duży opór dyfuzyjny i woda lubi się wykraplać w ścianie lub w styropianie, zależnie od tego gdzie temperatury spadną poniżej punktu rosy. Ale po to kładłem folię pod suchy tynk i robiłem izolacje poziome, żeby wody do muru dostawało się niewiele. Na wszelki wypadek minimum 10cm niedrogiego przecież styropianu też pomaga ale lepiej łączyć go na styk lub jakiś wrąb niż kleić złącza poszczególnych płyt styropianowych. Ułatwi to odparowanie niewielkich ilości wody z przegrody. Chyba tyle się należało wyjaśnień pytającemu a ośrodki trzymające wiedzę pozdrawiam.

widze, ze mamy tu i dwoch leonow
lepiej bedzie jak damy sobei spokoj z ta wymiana doswiadczen

Boże broń, leon zawsze się czegoś nauczysz, a jak dasz spoko to...

No właściwie NIc sie nie dowiedziałem jak chcieliście facetowi pomóc oprócz słownej utarczki. Przypomniały mnie sie dawne czasy opluwania sie nawzajem. Nie wiemy ile facet ma kasy - bo od tego tzreba zacząć. jełśi facet ma kase musi zrobic i izolację na zewnątrz i dobra wentylacje mechaniczną w środku i GRZAĆ i GRZAĆ. A Murator to iż inna para kaloszy...Pozdrowienia dla Flexa . T.B. i Wentylka

Ja daję choć trochę wełny z flolią od środka, odcinajęc od ciepłego wilgotnego powietrza i ściana zaraz wysycha. Sama wentylacja może nie wystarczyć, bo trzebaby ustawić wilgotność na poziomie 20 % aby punkt rosy wywalić za ścianę. A przy okazji łatwiej sterować ogrzewaniem. Cieszę się, że znowu Pan komentuje, Pozdrowienia.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.