273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

żywiec carbon plus- proszę o opinie

Witajcie
Jakie macie teraz ustawienia na piecu przy takich mrozach?

Nie mogę go ustawić w żaden możliwy sposób żeby dogrzał pokoje na górze które mają wysokości 2,68. Podejdzie tylko do 18 stopni w pokoju i rano i przez dzień jest 17 stopni.Dom jest nieocieplony pisałem już kiedyś wcześniej.Nie mam zaworów tylko wymiennik ciepła.
Pomóżcie?

[quote: Marcin]Witajcie
Jakie macie teraz ustawienia na piecu przy takich mrozach?

Nie mogę go ustawić w żaden możliwy sposób żeby dogrzał pokoje na górze które mają wysokości 2,68. Podejdzie tylko do 18 stopni w pokoju i rano i przez dzień jest 17 stopni.Dom jest nieocieplony pisałem już kiedyś wcześniej.Nie mam zaworów tylko wymiennik ciepła.
Pomóżcie?[/quote]

Może masz jakiś zawór termostatyczny lub 3 drożny 4 drożny i trzeba pokręcić. jaka temperaturę puszczasz na wymiennik a jaką masz po może pompe daj na wyższy bieg.

Do 2miro:

Nie mam zaworu 3 i 4 drożnego tylko sam wymiennik ciepła, na kaloryferach są termostaty odkręcone na 5, pompa c.w.u. jest na 1, pompa c.o. i pompa na piecu jest na 3. Przy ostatnich mrozach po -15 spalał dużo za dużo. Temperatura w pokojach 18-20 stopni.

Teraz mam takie ustawienia i zobaczymy jak będzie.
Temperatura zadana 63 stopnie
Na c.w.u 40 stopni
Przesłona wentylatora 1 kratka, bieg 6 (w serwisowych nadmuch na 1 - słabszy)
Przerwa podawania 2:30 min

Nie wiem jak dobrać dobrze przedmuchy.

Może przerwę podawania masz za dużą i nie umie porządnie nagrzać.
Ja mam małą na 1:10 ale klapkę na podajniku mam na polowie otwartą to mniej węgla podaje w myśl "mniejszą łyżeczką ale częściej" -:) tak wiec moje czasy nie będą miały nic do twoich.
Z tym że mam jeden problem, węgiel potrafi się sklinować i zawiesić i co kilka dni musze tym poruszać żeby ten najwiejszy klinujący spadł bo inaczej się zawiesza podawanie ekogroszku.
I cały czas mi dymi do podajnika brązowym dymem

Do 2miro:

Jak masz poprowadzone rurki w wymienniku?
Tylko CO masz przez wymiennik a CWU prosto z pieca, czy CWU przez wymiennik a CO prosto z pieca, czy może jedno i drugie przez wymiennik?

[quote: Marcin]Do 2miro:

Jak masz poprowadzone rurki w wymienniku?
Tylko CO masz przez wymiennik a CWU prosto z pieca, czy CWU przez wymiennik a CO prosto z pieca, czy może jedno i drugie przez wymiennik?[/quote]
Wszystko mam przez wymiennik z tym ze podlogowke mam obcięta zaworem termostatycznym w tej chwili do 40-45 a reszta czyli kaloryfery góra i cwu 65.

Witajcie

Czy macie zamkniętą bardzo szczelnie klapę zasobnika?

W moim przypadku muszę słyszeć świst wpadającego powietrza do zasobnika bo inaczej jak ją szczelnie docisnę to mam nieprzyjemny zapach i dym po otwarciu klapy zasobnika. Widzę też skraplającą się wodę w zasobniku.

Jak to u Was wygląda?

Proszę o odpowiedź.

[quote: Marcin]Witajcie

Czy macie zamkniętą bardzo szczelnie klapę zasobnika?

W moim przypadku muszę słyszeć świst wpadającego powietrza do zasobnika bo inaczej jak ją szczelnie docisnę to mam nieprzyjemny zapach i dym po otwarciu klapy zasobnika. Widzę też skraplającą się wodę w zasobniku.

Jak to u Was wygląda?

Proszę o odpowiedź.[/quote]
Podejrzewam że masz mokry węgiel.
Jak otwieram zawsze mam tam nadymione ale jak nie mam zamknięte to mam zadymioną całą kotłownie. Za to mój kolega ma 18 kw i mowi ze jak ma niedomknięte to mu się nie zbiera dymek.

Czy jest ktoś zadowolony z tego pieca?
Jak byłem u znajomego ma zwykłego ślimaka ani sadzy ani usyfionej kotłowni z podajnika mu nie dymi po prostu raj.

jak kiedyś pisałem na forum mam od 2012 były różne sytuacje z piecem. ale zauważyłem że na początku za bardzo "oszczędzałem" węgiel i powietrze. teraz w zimie przerwę miałem 45-50s połowa otwarcia wylotu do komina wentylator 3 i byłem zadowolony w zimie. teraz dołożyłem podłogówkę i zawory termostatyczne zobaczymy jak będzie w zimie. w zasobniku nie mam dymku ani wody ale miał jest suchy leżakuje w piwnicy a zaraz po przywiezieniu zbieram z wierzchu jak najbardziej suchy. dużo popiołu jest zawsze z miału, sadza jak się pali w niskiej temperaturze z małą iloscia powietrza ale jest pewne że ze ślimaka jest mniej popiołu i lepsza regulacja.to tyle.powodzenia z regulacjami swych grzałek

Jak palić drewnem w kotle Carbon Plus 22kW?Palę bez zawirowywacza,przepustnica powietrza cały czas otwarta,bez nadmuchu,drewno suche i mam śmierdzącą maź ściekającą po kanałach grzewczych do wyczystki z której wygarnuje około 2 litry mazi po około 2 godzinach palenia drewnem

Proponuje higrometr do drewna i zmierz wg mnie drewno jest mokre skoro się skrapla.

witam
jestem posiadaczem pieca Żywiec Carbon Plus 22kw i mam taki problem:
W zasobniku na opał zbiera się dym, taki żółty śmierdzący, nie wydostaje się on na zewnątrz, ponadto wewnątrz skrapla się woda po ściankach, efekt ten pojawił u mnie się kiedy uszczelniłem pokrywę zasobnika dodatkową uszczelką.
Wcześniej gdy nie miałem uszczelnienia dymu nie było, nic się nie skraplało ale natomiast na palenisku ogień cały czas się leniwie palił i przechodził w kierunku zasobnika, jakby była nieszczelność czy coś. Po uszczelnieniu już się nie pali.
próbowałem różnych nastawień ale zawsze to samo.
Ponadto (palę ekogroszkiem) mój piec bardzo się brudzi od wewnątrz, już po 2 dniach od wyczyszczenia jet dużo syfu (taki czarny frędzle)
POMOCY, co można zrobić poza wymianą pieca.

Podnieś temperaturę na piecu, zwiększ nadmuch, postaraj się dawać suchy węgiel,

Czy komuś z użytkowników carbona udało się uzyskać czysty dym z komina tj. nie śmierdzący i czarny a raczej zbliżony do białego .
Zakupiłem najdroższy ekogroszek na składzie i nadmuch mam na 10 i nadal mam czarny dym pomimo miliona prób nastawów sterownika

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.