273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

żywiec carbon plus- proszę o opinie

Witam.Mam przesłone wentylatora ustawioną na 1 cm i prędkość 30% tzn. skala od 1-10 mam ustawioną na 3. Czopuch otwarty na 3. Nie mam zaworu 4-drogowego. Mamy dom starego typu nieocieplony. Na grzejnikach termostaty. Mamy oddzielne pompy do C.O i C.W.U

cześc Marcin ja bawie się przesłoną wentylatora wg mojej skali otworzyłem natrzecim drucie kratki, nadmuch na 1 z 10 i chyba nieżle walcze teraz ze spiekami szkoda że niemamy podobnego wegla ale w przyszłym roku mysle o Jarecie droższy ale zobaczymy, i niewiem czy mi starczy 8,7t miału na rok przy 150m(2piętra) ocieplonego domu powodzenia w zabawie ustawieniami ( najlepiej przy tym skrzynka piwa smakuje :) )

Ja mam w tej chwili:
1) 55 stopni
2) czas pomiędzy podawaniem 45
3) wentylator na 2
4) przesłona na wentylatorze pierwszy drucik czyli jakies 1,5 cm.
Ile mi pali nie jest miarodajne bo pale na 7-12 stopni bo nie mieszkam a szkoda grochu.
Tylko ta sadza wszedzie zarasta jak mech w tempie zastraszającym.
Za 1 miesiac ok 40 litrów sadzy.

Podajnik tłokowy musi być maksymalnie otwarty to jest najważniejsze, ponieważ węgiel może blokować w całości podawanie.

Takie mam ustawienia:
Przerwa podawania - 1 minuta
Przesłona wentylatora - 1cm
Nadmuch - 30%
Temperatura C.O - 60 stopni
Temperatura bojlera 200l - 45 stopni
Histereza C.O. i C.W.U. - 1

Sami doszliśmy po ciężkich trudach żeby kocioł bez problemu osiągał zadaną temperaturę. Palimy ekogroszkiem wysokoenergetycznym BioCoal. Teraz pracuje super :)

hej 2miro mnie pomaga chyba :) na razie otwarcie przesłony na połowe zmniejszenie wentylat na 1 czopuch na prawie 0 tak by nie kisiło sie w piecu (mam dobry ciąg) i reguluje grubościa węgla na tłoku może zmniejsz

marcin ma racje podnies temperature

Witam wszystkich

Jak Wam idzie ustawienie pieców? Mi teraz pracuje super, mam piec 22kW.

Pozdrawiam

Wydłużyłem teraz przerwe podawania do 2,30 minut i prędkość wentylatora zmniejszyłem z 3 na 2 bieg.

Macie może pomysł dlaczego się zapowietrza 1 kaloryfer po około 3 dniach od odpowietrzenia?

Pozdrawiam.

Cześć koroner

Możesz mieć za mały piec dobrany do powierzchni domu.

To jest strona gdzie można to sprawdzić http://kotly.com/tab.php/tab_id/3

[quote:marcin]Cześć koroner

Możesz mieć za mały piec dobrany do powierzchni domu.

To jest strona gdzie można to sprawdzić http://kotly.com/tab.php/tab_id/3[/quote]

Do 2miro też się to tyczy.

Sprawdźcie sobie :)

-:) nie ma takiej mozliwosci aby piec byl za małej pojemnosci
Mam 120 m2 uzytkowej.
Kubatura netto 471
Powierzchnia zabudowy 113m2

Fachowcy ( tak ich nazwiemy :) ) proponowali 18kW ja lubiąc zapas myslałem o 25kW ale żywiec niema takiego więc 22kW przy powierzchni ( podłogi )chyba koło 160 i zasobniku CWU 200l to chyba nieźle dom ocieplony, okna szczelne sufit ocieplony więc chyba jednak ustawienia i miał19-20 powodują moje problemy które tak na prawde nie są jakimis dużymi problemami ale chciałbym troche mniej spalać

marcin jeżeli to drabinka zabudowana wysoko to może porównaj wysokość z naczyniem wyrównawczym

No Marcin pochwal sie ustawieniami osiągami i temp w pomieszczeniach jak ostatecznie to zrobiłeś

Podajnik tłokowy musi być maksymalnie otwarty to jest najważniejsze, ponieważ węgiel może blokować w całości podawanie.

Takie mam ustawienia:
Przerwa podawania - 2,40 minut
Przesłona wentylatora - 1cm
Nadmuch - 20%
Temperatura C.O - 62 stopni
Temperatura bojlera 200l - 45 stopni
Histereza C.O. i C.W.U. - 1
Czopuch otwarty w 80%

Temperatura w pokoju na dole przy wysokości 2,02 ok.24 stopni, na górze w pokojach przy wysokości 2,68 od 19-22 stopnie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.