273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Zakończenie przewodu wentylacyjnego w kuchni

Witam wszystkich

Mam taki problem - w kuchni w mieszkaniu deweloper zainstalował przewód wentylacyjny (zakończony przepustnicą) do podłączenia okapu. Zdecydowałem się na zainstalowanie okapu z filtrem węglowym, który nie wymaga podłączenia do przewodów wentylacyjnych. I teraz ze ściany wystaje mi ten cały badziew i i szpeci mi kuchnię.
Pytanie - czy mogę coś na to założyć, np jakąś kratkę czy anemostat, żeby to tak paskudnie nie wyglądało? I drugie pytanie - czy mogę wywalić przepustnicę? Nie dość że wystaje o ok 7cm to jeszcze kłapie przy większych podmuchach wiatru.

Przepustnicy nie można zdemontować bo w przypadku podłączenia do jednego przewodu okapowego kilku mieszkań, zapachy będą dostawały się do Pana lokalu. Jeżeli przewód okapowy pełni również funkcje grawitacyjną, to zasłonięcie/zabudowanie wystających ze ściany elementów instalacji wentylacji, tez jest złym rozwiązaniem. Ale proszę się upewnić w administracji, czy ma pan dwa przewody : jeden do wentylacji grawitacyjnej i drugi do okapu , czy jeden wspólny.

Skoro to kanał z klapą zwrotną, to na pewno był przeznaczony do podłączenia okapu. Jeśli zamontowano okaz bez wyrzutu powietrza na zewnątrz, to wskazane, żeby zaślepić króciec w sposób szczelny. Nie będzie przecieków powietrza z innych kuchni i dźwięku uderzania klapy. Życzę powodzenia.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.