Gość: tomaszm83
2020-09-19 10:39
#1
Zakończenie przewodu wentylacyjnego w kuchni
Witam wszystkich

Mam taki problem - w kuchni w mieszkaniu deweloper zainstalował przewód wentylacyjny (zakończony przepustnicą) do podłączenia okapu. Zdecydowałem się na zainstalowanie okapu z filtrem węglowym, który nie wymaga podłączenia do przewodów wentylacyjnych. I teraz ze ściany wystaje mi ten cały badziew i i szpeci mi kuchnię.
Pytanie - czy mogę coś na to założyć, np jakąś kratkę czy anemostat, żeby to tak paskudnie nie wyglądało? I drugie pytanie - czy mogę wywalić przepustnicę? Nie dość że wystaje o ok 7cm to jeszcze kłapie przy większych podmuchach wiatru.
Gość: Hanka
2020-10-07 22:28
#2
Przepustnicy nie można zdemontować bo w przypadku podłączenia do jednego przewodu okapowego kilku mieszkań, zapachy będą dostawały się do Pana lokalu. Jeżeli przewód okapowy pełni również funkcje grawitacyjną, to zasłonięcie/zabudowanie wystających ze ściany elementów instalacji wentylacji, tez jest złym rozwiązaniem. Ale proszę się upewnić w administracji, czy ma pan dwa przewody : jeden do wentylacji grawitacyjnej i drugi do okapu , czy jeden wspólny.
  • 1