273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja w starym budynku

Witam. Mam pytanie odnośnie umieszczenia kratek wentylacyjnych w suficie. Powiedział mi o tym budowlaniec, ale jako, że jestem ciemny w tych sprawach pytam o poradę. Sprawa wygląda następująco. Budynek jest stary, nieocieplony z zewnątrz. Kratki chciałbym dać w sypialni i łazience z uwagi na to, że tam są największe problemy z wilgotnością i przepływem powietrza. Tylko jeśli dałbym rury skierowane na poddasze (nieogrzewane) nie będzie to miało gorszych konsekwencji? Może to pytanie wydawać się głupie, ale potrzebuje jasnej odpowiedzi, jakby tłumaczone to było dziecku. :) Z góry dzięki.

Należy zastosować rury ocieplane aby się nie skraplało. Dodatkowo warto zrobić syfon na skropliny z nieocieplonej wyrzutni dachowej.

Może lepiej wezwij do tego specjalistów, którzy ci najpierw zrobią fachową detekcję gazów i sprawdzą czy w twoim pomieszczeniu nie ma z tym problemu. Jeśli źle się do tego zabierzesz to możesz się nawet zaczadzić, mojemu sąsiadowi nie wiele brakowało bo też coś kombinował na własną rękę . Teraz wzywa regularnie, co jakiś czas specjalistów, to ich strona elektrykpoznań com pl

witam
mam problem z wilgocią w starym mieszkaniu po wymianie okien i drzwi zaczęła pokazywać się wilgoć założyłem nawiewniki w okna i nic to nie pomogło wilgoć wychodzi dookoła okien i pod oknami i w rogach pokoi.Czytałem że jest to wina złej wentylacji bo w lecie znika wilgoć. Czy montaż kratek higrosterowanych pod oknami żeby wymusić lepszą wentylację coś pomoże

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.