273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja jedynym zródłem ciepła

eeee ? nie widzę związku :)

Dziwne koleje losu. Gdy w 1990 roku zakładałem do domów pierwsze centrale wentylacyjne, inż. z ITB zabraniali takich działań. Potem dopuścili ale pod warunkiem pozostawienia równolegle wentylacji grawitacyjnej, a od 2000 roku NARESZCIE nie wolno łączyć wentylacji mechanicznej z grawitacyjną. Panie Michale może mi Pan fachową wiedzą wytłumaczyć jakie prawa fizyki się na przestrzeni 17 lat zmieniły? Czy wtedy mieli rację?
Co ty p... . NIGDY wentylacja mechaniczna nie była zabroniona ! A fakt że przepisy nakazywały stosować równolegle wentylację grawitacyjną wynikał nie z praw fizyki tylko z prostej niewiary w czasach komununy w to, że mechaniczną w ogóle będą włączać a jeśli nawet to się zaraz zepsuje. Nie rób z siebie Brzęczkowski Chrystusa co cierpi za miliony ! I co te twoje marudzenie ma wspólnego z tematem tego wątku? Widzisz, każdy dowolnie sformułowany temat potrafisz zamienić w dyskusję o dupie Brzęczkowskiego. Co byś nie napisał , nie zmienia to faktu że:
1. Nie znasz podstaw termodynamiki
2. Nie masz pojęcia o ogrzewaniu powietrznym
3. Nie znasz wzorów, nie rozumiesz procesów termodynamicznych nie potrafisz niczego policzyć ani oszacować
4. Posługujesz się zdaniami wytrychami typu: "izolacja to termos", które nic nie znaczą. Izolacja to izolacja a termos to termos.
5. Wtranżalasz się w każdy wątek (czyżby wynik braku akceptacji przez rówieśników w młodości ?)

Miałem o Pana wiedzy trochę lepsze zdanie. Radzę zmienić Gnom na Głom.. będzie mniej żenujące. Niech Pan nie odpisuje, nie będę z takimi "fachowcami" wchodziłl w pyskówki, szczekania, czy rżenia konia, nie moja dyscyplina. Wprowadzam i sprzedaję soje technologie, są one sprawdzone, wiec merytorycznie, dużo Panu brakuje, skoro się Pan nie zgadza. Może Pan dalej grzać wentylacja, robić częściowa izolację termiczną, ja wolę swoje 40kWh/m2 rocznie , przy niskich kosztach i najwyższym komforcie. Tego się nie zatrzyma! A Z WENTYLACJAMI TAK BYŁO!!

Weź się pierd... brzędzkowski uderz głową o framugę .. to może coś pomoże.
Od tych twoich bredni powtarzanych wkoło, rzygać się chce... panie "wentylacja zależy od pogody i wysokości"
Skończ z tym 40 kWh/m2 ..bo powtarzam setny raz - nie wiesz nawet co to kilowat, a takich domów nawet na zdjęciach nie widziałeś.

Z Jakubowi Paarowi możesz zaimponować swim liczeniem, gdyby żył. Teraz 40kWh to obowiązek, bo domów się na 3-4 lata nie buduje. Choć byś szczekał.... to centralnego rozprowadzania ciepła i dobrej izolacji nie połączysz, rżał.... to w elektrycznych niecentralnych systemach ogrzewania nikt zapotrzebowania na moc liczyć nie będzie, obrażała i się ośmieszał to i tak 40 kWh/m2 i 100W/m2 są najlepszym, najoszczędniejszym, trwałym i komfortowym, a przt tym tanim rozwiązaniem.
A nazywanie 80m2 mieszkania kurnikiem obraża bardzo wielu Palaków.

czy ten gość jest idiotą, czy mnie się tylko zdaje?

czy ten gość jest idiotą, czy mnie się tylko zdaje?
T>B to wielki fachowiec ;) powinniscie sie uczyc od niego

jak rżnąć głupa :)

O teorii termosow.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.