273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja jedynym zródłem ciepła

Musisz najpierw wyjsc od strat ciepla pomieszczenia. Potem zakladasz sobie dT i liczysz ilosc powietrza V. Potem jesli chcesz mozesz policzyc ile to bedzie wymian ale to powinna byc tylko wielkosc pomocnicza.
Jesli zas chodzi o zyski ciepla od oswietlenia, ludzi, komputerow, naslonecznienia etc. to wszystko to uwzglednia sie przy liczeniu strat ciepla. Tak wiec panie TB zamiast czepiac sie slowek wentylacja jedynym zrodlem ciepla
niech pan wraca na swoje wyklady dla towarzyszy z mongolii i nie zasmieca forum. Albo masz cos do powiedzenia w temacie albo sie nie odzywaj.

Co miałem do napisania, to napisałem. Przy jedynym źródle ciepła da się to zrobić, ale takie sytuacje nie występują, przy dodatkowych źródłach, to chory i szkodliwy pomysł.

wyglada na to ze zadroscicie T.B wiedzy i sukcesu dlatego jestescie zlosliwi , no nieststey tak to juz jest

iiiiiiiiiiihaaaaaaaa ... no i koń się kolejny raz uśmiał.
napisałeś tyle co wiedziałeś, czyli WIELKIE NIC, poroniony gościu :)

wyglada na to ze zadroscicie T.B wiedzy
Przepraszam czego?

Dzięki za udzielone odpowiedzi mam juz wszystko policzone

No prosze T.B udzielil konkretnej wypowiedzi i pani Dorota , juz wszystko wie ;)

Wentylacja "od góry" ogrzewanie "od dołu" z precyzyjnym termostatem, Pani Ddoroto znacznie poprawi komfort termiczno wilgotnościowy w pomieszczeniach, obniży zużycie energii przez właściwy pionowy rozkład temperatur, znacznie obniży też koszty zakupu i montażu systemu. Ułatwi też obsługę, czyli same zalety!!!!!
Nawet chyba KOŃ zrozumie.

ograniczony typ :)
i do tego ma czelność inżynierowi tłumaczyć że najlepsze ogrzewanie jest od dołu :)

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ale w szczególności Panu Wojtkowi :-)

no pani ddoroto nie ladnie T.B pani bardziej pomogl :>

Panie Michatku ale ja prosiłam o obliczenia aczkolwiek podziękowałam za wszystkie odpowiedzi

Obliczenia są super prste: wentylacja, rekuperator na min 15m3/h razy ilość osób, ogrzewanie 30W/m3 z precyzyjnymi termostatami do pomieaszczeń. Tanio i komfortowo!

No mówiłem przecież że to idiota :)

Ale uczy sie! Teraz juz ogrzewanie jest 30W/m3!! Niedlugo bedzie na m4 albo i nawet m5 !! To dobiero bedzie, poczekajcie zobaczycie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.