273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

wentylacja jedynym zródłem ciepła

uśmiałem się nielicho z powyższych postów dyletanta t.b..
Dorota .. rozumiem że już sobie pomogłaś ale jeśli będziesz potrzebowała pomocy to wyślij mi projekt arch. obiektu.
Brzęczkowski - tobie to już kompletnie odbiło.
40 kW/m2 rocznie i ogrzewanie na 30W/m3?????
Ty kretynie ......
Przy takim zapotrzebowaniu, straty ciepła obiektu wynoszą 4W/m3 - dalej nie kapujesz swoich idiotyzmów ?

Właśnie kończymy uruchamiać obiekt który jest fatalnie( a może dobrze) zaizolowany, gdzie wstawiono okna odblaskowe(stalowa hala bez izolacji), jest kupa elektroniki i ogrzewanie powietrzne. Ze względu na elektronikę brak wody w całym budynku. Sanitariaty i maszynownia wentylacji w osobnym budynku. I w zimę działało i to dobrze.
Bez rekuperatorków, bo centrale mają wydatek powietrza na poziomie 80.000 m/h. I co na to ci od reuperatorków?

I co na to ci od reuperatorków?

uuuu to to dlugo nie podziala ! Pan T.B to napewno zaraz wyjasni ;)

mieszkania bez wody i sanitariatów toć to wymarzony przykład

Rafale... dyletant t.b. nie zna niczego innego aniżeli domki jednorodzinne - więc się proszę nie dziw :)

Rafale nie chwal się, że nie ma odzysku. Prawo obliguje przy instalacjach powyżej 10 000 m3/h do stosowania odzysku Dz.U.nr 75 z 2002 roku z późniejszymi zmianami par. 151 punkt 1.
Ale to nie znaczy, że bronię pana TB, bo on nawet nie wie, że taki przepis istnieje.

Robert czy to oznacza, że idiota , dyletant... t.b. domki jednorodzinne zna?

widział je ..nie przeczę (przez grzeczność) z okna swojego 80 metrowego kurnika.

Chyba masz rację, rekuperacja, gruba izolacja i to mjeszcze od środka, pieprzone krany bezdotykowe nie mogą obniżać kosztów ogrzewania.

Gruba izolacja, rekuperatory i krany bezdotykowe obnizaja koszty ogrzewania - z tym sie kazdy zgodzi ale za jaka cene!! Problem w tym, ze izolacja rzedu 50 cm mija sie w ogole z celem bo koszty takiej izolacji sa troche duze. Krany bezdotykowe? Prosze bardzo ale zwykla bateria a bezdytykowa to ile razy wiecej? Nikt nie neguje produktow panie "?" jakie pan TB proponuje. Negujemy tylko pana TB wiedze techniczna.

No ale liczyli te koszty , TUTAJ. Na stronach ISOVER jest 50cm wełny. Mam pytanie Michał, czy to nie działa przez brak wiedzy? Czy założenia są złe?

Dziwne koleje losu. Gdy w 1990 roku zakładałem do domów pierwsze centrale wentylacyjne, inż. z ITB zabraniali takich działań. Potem dopuścili ale pod warunkiem pozostawienia równolegle wentylacji grawitacyjnej, a od 2000 roku NARESZCIE nie wolno łączyć wentylacji mechanicznej z grawitacyjną. Panie Michale może mi Pan fachową wiedzą wytłumaczyć jakie prawa fizyki się na przestrzeni 17 lat zmieniły? Czy wtedy mieli rację?

Dobre dobre znowu ich pan zmiazdzyl :D

tak tak ..moje jaja upodobniły się do tych brzęczkowskiego - są małe jak orzeszki laskowe

Ależ :)masz kompleksy!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.