273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

uprawnienia do projektowania wentylacji?

A co do koleżanki której ktos zwrócił uwagę na teamt pisowni, to jakis absurd. Po pierwsze piszemy na necie a nie piszemy matury, a po drugie jak sie domyślam koleżanka ma inna klawiaturę, tzn język nma ustawiony na american anglish. Tak więc nie czepij sie kolego!!!!
Wydaje mi się ze kolega czepiał się raczej tego
Potrzebne sa umiejetnosci analizowania i duzo common sense.
niż braku ogonków.
Mnie też denerwuje jak ktoś wyjedzie na dwa lata do stanów i ma już problemy z wyrazeniem swojego zdania bez koniecznosci wstawiania angielskich słów. Choć mnie akurat to moze bardziej smieszy niż denerwuje i tego nie komentuję.
Również pozdrawiam

I tu się zgadzam z "ja" ale tylko w jednym - to co napisał odnośnie ilości wymian a dalej nie koniecznie. Problem praktyki jest najważniejszy i dlatego mam swoje zdanie na ten temat, a który wyraziłem wcześniej. I tutaj ujawnia się bzdura, którą próbuję wyjaśnić a w szczególności specjalistom od środowiska, którzy rzekomo wiedzą więcej (kominiarz to spec.klas. przebija wszystkich). Z tym się nie zgadzam a dla przykładu mojego twierdzenia przedstawię pewne zadanie - banalne zresztą (akademickie). Pan projektant nie powinien mieć z nim żadnych problemów oto one: Proszę sobie wyobrazić pomieszczenie o wymiarach 4x3,5x3 [m], na krótszej ścianie znajduje się okno, po przeciwnej drzwi, zadanie: zorganizuj przepływ powietrza w tym pomieszczeniu. Oczekuję w odpowiedzi opis z uzasadnieniem dlaczego tak a nie inaczej. Do dzieła projektanci - specjaliści. Za prawidłowe rozwiązanie otrzymacie panowie projektanci mój głęboki szacunek i zapadnę się pod ziemie obiecując jednocześnie że nic więcej nie powiem w tej sprawie. CZEKAM.

Przepraszam ale strzeliłem gafę odnośnie zapotrzebowania cieplnego budynku (nie doczytałem). Oczywiście że mówią na ogrzewnictwie -dlaczego -7 lub -9 to proste jak kawałek drutu. Jeżeli na takie zagadnienia zwracacie uwagę to sorki ale jestem pod wrażeniem. O tym to facet montujący piec wie bez liczenia. Zresztą są do tego programy. Now problem.
CZEKAM NA ROZWIĄZANIE ZADANIA.

Pan "ja" pewnie zdziwiony - że na mechanicznym o takich rzeczach mówią a no mówią co potwierdza nasza dyskusja, że nie wszytko wiecie (- 7 gdy użytkowanemniej niż 12 godzin, -9 gdy wiecej) i co? Ja czekam NA ROZWIĄZANIE ZADANIA.

Widzę że Pytajacy to kolejny rozżalony, napalony studenciak co świat chce zbawić. Ech, młodość z głupotą wymieszana co wyzwanie rzuca światu.
A jak je świat oleje to pewnie się na niego obrazi i powie ze głupi, że bez sensu. Bo tylko to potrafi powiedzieć ta młodość co wyzwanie rzuca. Jak marny płomyk co podpalić chce morze w swym bezgranicznym zadufaniu. To co ze parzy, to co ze świeci i tak morza nie podpali, tylko syknie zgaszony gdy fala go zaleje.
Ech młodość z głupotą wymieszana.

Ja nie jestem studencikiem panie "za stary....." i nie rozżalony, tylko chcę wykazać bzdury i niemoc speców, którzy twierdza, że tylko oni mają prawo. Doświadczenie mam spore panie " za stary......" jeżeli chcesz wskoczyć do dyskusji to poczytaj wcześniejsze opinie to załapiesz o co chodzi. CZEKAM NA ROZWIĄZANIE BANALNEGO ZADANIA. Pan "za stary też może spróbować zapraszam.

jak nie wiesz to załóż nowy wątek

Ja znam odpowiedź. Czekam na rozwiązania ze strony specjalistów projektantów. Długo to im schodzi - chyba coś liczą hahahaha. Tylko nie wiem co?

taaaak tylko tak mówisz

dziekuje Mariuszu
panie nn, dodam jako ciekawostka ze wyjechalam z Pl majac 12 lat, wiec jestem troche dluzej za granica niz 2 lata. Wiec ja mam powod wstawiac ang slowa i dobrze o tym wiem ze to robie. Jezeli wszystkich tak to drazni to dlaczego czytam w pl gazatach "marketing", "lease" czy "billing"?
dodam szanowni panowie projektanci ze mam sporo za pasem - nowe bibiloteki, condominiums, laboratoria, szkoly z basenami i juz nie wspomne caly nowy uniwersytet - 6 nowych budynkow, 5 z nich laboratoria. Robie od A do Z, od HVAC po wod-kan po systemy pp. Wszystkie mechaniczne systemy w budynku.
A wy co robicie poza pubami (oops, ang slowo, lecz tak lubiane) czy fitness clubami (oops, there goes another one!)Przeciez wiem ze Pl jest tylko pare nowych projektow na taka skale, a was tylu.
Panie inzynierze mechaniku, moze by tu przyjechac, nie bedzie pan przesladowywany.
panowie, trudni jestescie. I chyba zakompleksioni. To meskie ego mnie zawsze zadziwia.

"Wiec ja mam powod wstawiac ang slowa "
jak ja nie pamiętam angielskiego słowa, to sprawdzam w słowniku.
Może przesłać jakiś chociaż polsko-angielski?

Doświadczenie mam spore
Mam nadzieję ze równie duże jak pana arogancja,
bo arogancją jest wyzywanie innych.
Pisze Pan młody człowieku ze, za prawidłową odpowiedź obdarzy Pan szacunkiem środowisko. A dlaczego komuś miało by zależeć na Pańskim szacunku?
Może Pan przybliżyć mi co w Panu jest tak wyjątkowego, ze miałbym ubiegać się o obdarzenie mojej skromnej osoby pańskim szacunkiem?

Jezeli wszystkich tak to drazni to dlaczego czytam w pl gazatach marketing, lease czy billing
Dlatego że wielu podobnie jak ja, się z tego tylko śmieje.
Chce Pani powiedzieć ze nie zna pani polskiego odpowiednika
"oops, there goes another one!"?
A co do zakompleksienia, to pani w kazdym poscie podkresla czego to pani nie robiła. Może i pani robiła, moze i ma duże doswiadczenie, ale podkreslanie tego w ten sposób jest właśnie dowodem zakompleksienia.
Znałem kiedyś podobnie zakompleksionego doktora, który poprawiał kazdego studenta który nie zwrócił się do niego per Panie doktorze.

dobrze, panie nn :))) cale zycie ogladam walki meskich ego. Natomiast chcialam pokazac przesladowanym "inz." (w przeciwienstwie do "mgr inz" ze jest to zawod jak najbardziej mozliwy do wykonywania bez wielkich tytulow. Jak sie ma pasje i chec to nie powinno byc przeszkod, ale na biurokracje nie ma rady. Nikt nie mowi ze nagle elektryk chce sie za to zabrac. Pan Pytajacy byl mechanikiem, przeciez mechanika to podstawa tego zawodu.
moze i to wyglada ze chce sie "pochwalic", jest mi obojetne co myslisz, bo i tak wiesz ze takich projektow nie masz. No i trudno polapac koncept kobiety sukcesu w tym biznesie (oops another one!)

Pokazać? W ten sposób? Nieeee, no zostałem powalony. :)
A mechanik? Czyż nie powinien zajać się projektowaniem urzadzeń? W Polsce, oprócz tego że nie ma dużo takich budów to nie ma też urzadzeń którymi te budowy moglibyśmy realizować.
"przeciez mechanika to podstawa tego zawodu." - podstawą mechaniki jest fizyka, a fizyki matematyka. CZy matematyk, lub fizyk robi projekty instalacji? Zapewne mają więcej wiedzy niż my razem wzieci (i proszę tutaj nie zaprzeczać).
Dyskryminacja inż? No tak zrobiło się nagle coś takiego ale to za sprawą architektów, za którymi nie przepadam.
"walki meskich ego" - hmmm to to chyba wpisane w nasz rodzaj. Aczkolwiek współpraca daje o wiele wiecej satysfakcji :).
"trudno polapac koncept kobiety sukcesu w tym biznesie" - nie bardzo rozumiem. Komu jest trudno "połapać"?
A że nie mam takich projektów, cóż na pewno nie miałem tyle a te które mogły by zachaczyć stopniem skomplikowania, nie były aż tak duze.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.