273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Rekuperacja z kanałowym klimatyzatorem

Witam, poszukuję fachowej porady w zakresie dopasowania jednostki kanałowej (klimatyzatora) do systemu wentylacyjnego w domu jednorodzinnym (GWC-rekuperacja). Jest na rynku wiele jednostek kanałowych i nie bardzo wiem jaką moc dobrać, oraz czy jednostka ma być zamontowana na kanale za rekuperatorem? Są jednostki tzw on off relatywnie tańsze, czy taką mogę zastosować? czy poprzez montaż na kanale za rekuperatorem nie spowoduje ograniczeń przepływu powietrza? Będę wdzięczny za wiedzę w tym zakresie gdyż w internecie jest susza :(.

nie jest susza..... wiedza jest ale w głowach ludzi którzy uczyli się w tym zakresie.
A z twojej wypowiedzi wynika, że nie masz pojęcia o czym mówisz i czego chcesz, wiesz tylko że chcesz tanio coś kupić i że Ty wiesz lepiej albo i najlepiej jak to zrobić.
polecam forum muratora- tam wielu wymienia się niewielką wiedzą

Lepszym rozwiązaniem jest połączenie centrali z powietrzną pompą ciepła, jak np. :


https://www.youtube.com/watch?v=4D7FO3f7FXE

No chyba, że masz już centralę to wtedy będzie trudniej. W takim przypadku lepiej będzie dorzucenie splita.

Ja bym polecił nowość techniczną w dziedzinie rekuperacji. Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym ( nie mylić z krzyżowym).

A co ma wymiennik entalpiczny do tego tematu?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.