283
282
280
226
Strefa ekspertów HVACR

pytanie: co sądzicie o wentylacji higrosterowanej

no wlasnie !!! A pozniej pojawiaja sie na forum dziwne pytania !!! Co zrobic bo wentylacja nie dziala !!! A firma zapewniala ze bedzie tak pieknie i wspaniale !!! :)))

do: Kominiarczyk
rozmawialem ostatnio ze znajomym ktory niedawno wybudowal dom went odbieral kominiarz. Jakis czas temu w kanalach grawitacyjnych zaczela sie robic cofka. Gosc zadzwonil do kominiarza i sie mu pozalil a kominiarz na to ze mieszkanie jest za szczelne i on ma ten sam problem !!!
:))) !!! teoretycznie odpowiedz dobra ale...

jesli kominiarze maja takie problemy to ....

P.S. bardzo nie lubie nawiewników pewnej firmy !!! Kiedys u moich rodziców autoryzowany dystrybutor rozwiązal problem z wentylacją poprzez zamontowanie nawiewnikia higrosterowanego w pomieszczeniu w ktorym nie ma zadnego wyciągu. Sprzedał urządzenie ktore nie dziala i nie mialo dzialać. To tak jak wentylacja grawitacyjna w uszczelnionych mieszkaniach.
mam pytanie czy w całym mieszkaniu nie ma żadnej kratki.

P.S. bardzo nie lubie nawiewników pewnej firmy !!! Kiedys u moich rodziców autoryzowany dystrybutor rozwiązal problem z wentylacją poprzez zamontowanie nawiewnikia higrosterowanego w pomieszczeniu w ktorym nie ma zadnego wyciągu. Sprzedał urządzenie ktore nie dziala i nie mialo dzialać. To tak jak wentylacja grawitacyjna w uszczelnionych mieszkaniach.
mam pytanie czy w całym mieszkaniu nie ma żadnej kratki.

Witam
Nie wiem gdzie mieszkaci, ja montuję nawiewniki i zaden z klientów nie zgłaszał zadnego zastrzeżenia wręcz odwrotnie cieszą się powodzeniem.A zdrugiej strony co powiecie jeżeli zacznoą obsmarowywac takie urządzenia jak rekuperatory.
Moim zdaniem łączenie rekuperatora z kominkiem jest dobry sposobem
Pozdrawiam

w mieszkaniu sa kratki i sprawna wentylacja. Chodzilo o jedno pomieszczenie dobudowane !!! I tam niestety kratek nie ma

Ja tez montuje !!! ale nawiewnik okienny niestety wprowadza do budynku zimne powietrze !!!

Wtam.
Zgiodzę się ,jeśli pod oknem znajduje się grzejnik a tak przeważnie bywa to powietrze napływające do pomieszczenia one się nagrzeje a nie jak niektórzy piszą że otworzy się wychłodzi mieszkanie czy zamarza zimom.
Co do zamarzania to powiem, mam u siebie zamontowane nawiewniki i testuję, nie miałem zadnego problemu z zamarzaniem nawet jak było powyżej -20.

w mieszkaniu sa kratki i sprawna wentylacja. Chodzilo o jedno pomieszczenie dobudowane !!! I tam niestety kratek nie ma

Jeśli jest szpara pod drzwiami powinno działąć. Trudno dokładnie opisać jak się nie widzi układdu mieszkania

w mieszkaniu sa kratki i sprawna wentylacja. Chodzilo o jedno pomieszczenie dobudowane !!! I tam niestety kratek nie ma

Jeśli jest szpara pod drzwiami powinno działąć. Trudno dokładnie opisać jak się nie widzi układdu mieszkania

tino, co do mistrzów czy czeladników kominiarkich, to taki ich poziom jak komisji egzaminacyjnych w Izbie Rzemieślniczej, ale ten problem znany jest nie tylko w naszej branży.

"NOWE NA STRONIE" jest wzór na dobór ilości nawiewników higrosterowanych, tylko jest to wzór dla ciśnienia czynnego 10Pa (1daPa), współczynnik przecieku powietrza "a" dla okien także podany jest dla ciśnienia czynnego 10Pa, minimalny przekrój dla kanałów grawitacyjnych-wentylacyjnych także został obliczony dla różnicy 10Pa. Ciśnienie czynne na parterze w bloku X piętrowym przy temp. zew. -20stC, a wew. +20stC wynosi 58Pa, a dla X piętra z dwu metrowymi kanałami wynosi 3,72Pa, co oznacza, że na parterze nie trzeba montować nawiewników i okna powinny mieć wspólczynnik "a" = 0,5 , a na X piętrze, nawiewników powinno być ponad 2 razy więcej niż wynikało by to ze wzoru.

tom drzwi sa bardzo szczelne stolarka alu. a co do zamarzania nawiewnikow. Nie zamarzaja ale w mieszkaniu tworza sie nieprzyjemne strugi zimnego powietrza. Jest to odczuwalne zwlaszcza w pomieszczeniach o malej kubaturze.

kominiarczyk ! fakt poziom edukacji i egzaminacji jest barzdzo niski. Ale na pocieszenie dodam że sa na tym swiecie "fanatycy" np. Kominiarczyk. :))) Pozdrawiam.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.