Gość: Gnom
2004-02-03 00:00
#16
Jeśli chcesz uniknąć kolenej przeróbki, która niewiele pomoże zapytaj się conajmniej 2-3 firm wykonawczych (doświadczenie w realizacji i możliwość określenia kosztów) współpracujących z projektantem (wykształcenie). Przyczyny hałasu mogą być różne tak samo jak przeciągu ale na pewno istnieje możliwość zrobienia takiej instalacji aby: nie było przeciągów, nie było słychać że wentylacja pracuje, nie było podciśnienia, trzeba się tylko na tym znać. Czy odzysk się opłaca lub jest w ogóle możliwy można stwierdzić dopiero po dokładnej analizie. Pamiętaj jednak że fachowiec jak będzie chciał udowodnić że się opłaca to zawsze to zrobi. Nagrzewnice wycięto "z oszczędności" bo do pomieszczenia treba nawiewać powietrze podgrzane. Jeżeli chodzi tylko o skompensowanie powietrza do okapu można się zastanowić nad zastosowaniem okapu z własnym nawiewem (temperatura nawiewu jest wtedy niższa) ale na odległość nic się nie da doradzić. Podaj mail i miejsowość.
Gość: mieczysław matusiak
2004-02-03 00:00
#17
Nic dodać-nic ująć,moim zdaniem, Szanowni Koledzy temat się wyczerpał.
Gość: Fx$
2004-02-03 00:00
#18
co to za bzdety kolego? W wymienniku krzyzowym lub przeciwprądowym - nie ma możliwości połączenia sie powietrza wywiewanego z nawiewanym - więc twoje stwierdzenie nie ma sensu!!! Nawiewasz świeże a wywiewasz te swoje rakotwórcze i w czym problem..?
Gość: yllaW
2004-02-03 00:00
#19
Po wielu tygodniasz zaciętej dyskusji - DOCHODZIMY współnie do wniosku ,że taki Wiesio - to pierwsze pytanie powinien zadać projektantowi , a potem wyżalić sie u nas , czyli na forum. Zaczął od nas - ale skierowałeś go do projektanta, co uczyniłeś z godnie z moją podstawową intencją - niedouczonych wysyłamy do projektanta!!
Gość: mieczysław matusiak
2004-02-04 00:00
#20
Dyskusja na Forum pozwoli zadać właściwe pytanie i określić jaki naprawdę ma problem z instalacją, gdy już będzie sam rozmawiał z projektantem lub firmą instalacyjną.Dużo nie kosztowało nas napisanie paru zdań.Niech ludzie zadają pytanie ( oczywiście nie w stylu - lodówka-takich ignorować).
Gość: Gnom
2004-02-09 00:00
#21
Panie W, myli Pan niedouczonych z laikami. Laik ma prawo zadawać pytania choćby najbardziej laickie. Sam jesteś laikiem w większości dziedzin i kupując np. rower chętnie byś skorzystał z rady na forum Rowery co kupić aby nie dać się wpuścić w maliny.
Gość: yllaw
2004-02-09 00:00
#22
Spieramy sie o semantykę. Facet wie O CZYM PISZE. Dla mnie jest on niedouczony i POWINIEN skorzytac z projektanta