273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Problem z regulacją Junkers euromax ZWC 24kw

pomocy
jak wyregulować kocioł gazowy junkers euro max24kw dwubiegowy?
Chodzi mi o zawory maxymalnego poboru gazu, tu jest plomba i wyżej minimalnego poboru gazu. Pracował dobrze ze 2 lata i teraz bardzo wolno podbija temperaturę, na pokojowym sterowniku przekręcę o 1 stopień więcej, to poprzednio w kilka minut podbiło temperaturę, przy piecu było słychać tyko syk, a teraz wolno nabija i idzie więcej gazu, ok 15%. Pisze na tym forum, gdyż na systemyogrzewania nie chce stworzyć posta, z góry przepraszam.

gratulacje... wyrzuc tego Junkersa przez okno. A tak poważnie... jak już popełniłeś ten błąd, to wezwij teraz serwis. Za jakieś 2-3 stówki pomogą.

Ooo masz... A nie dałoby rady samemu tego jakoś wyregulować czy tylko i wyłącznie poprzez serwis :/ ?

a tak na poważnie, to myślę, że to nie problem w regulacji ciśnienia gazu, tylko brudny kocioł, albo kamień w wymienniku, albo... parę innych drobiazgów. Masz mikromanometr, albo chociaż U-rurkę?

nie mam ani u rurki ani mikromanometra a wlasciwie nie wiem dokladnie co to jest za przyzad powiedz cos blizej bo ja nie znam sie bardzo na tych sprawach

to nie reguluj, bo spaprasz na amen. w takim wypadku przy każdym rodzaju kotła zalecałbym wizytę fachowca. tyle, że w przypadku Junkersa masz po prostu mniejszy wybór. ale nie zwlekaj, bo sezon się dopiero zaczyna i kasa wydana na serwis zwróci Ci się przez zimę, a tak to zapłacisz więcej za gaz, a serwis prędzej czy później musisz wezwac

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.