273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Pomocy posiadam piec elektromet 25KW problem z silnikiem

witam mam problem z silnikiem (piec elektromet 25KW) otuż przy podawaniu ekogroszku gdy silnik natrafi na zbyt duży opór to teoretycznie powinien zerwać zabespieczenie na silimaku ale tak się nie dzieje tylko się zatrzymóje i prubóje podawać paliwo ale stoi w miejscu i się przegrzewa czym to może być spowodowane dodam że zabespieczenie jest standardoe

mam podobny problem czy znalazłeś jakieś rozwiązanie

Mam podobny problem. Piec chodzi normalnie i w pewnym momencie podaje groszek, tylko że dioda od podawania świeci się ale ślimak nie kręci. Prowadzi to oczywiście do wygaszenia się pieca. Zauważyłem, że jak walnę w oś podajnika lub po prostu trochę popchnę kluczem do rur to załapuje i znowu trochę popracuje. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale może po prostu od czasu do czasu zawieszają się szczotki na silniku. podrzućcie jakieś sugestie co robić.

U mnie okazał się uszkodzony kondensator rozruchowy w silniku. Wymieniłem w 10 min a kosztował 7,50.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.