273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

problem z CO

Witam wszystkich hydraulików. Wprowadziłem się do domu, w którym jest zamontowane centralne ogrzewanie z obiegiem zamkniętym i wymuszone pompami wodnymi. Są dwa piece sprzężone ze sobą. Jeden olejowy a drugi na drzewo, połączone ze sobą wymiennikiem. Piec na drzewo poprzez wymiennik ogrzewa piec olejowy, w którym jest zamontowany zasobnik wody ciepłej.
Jaki mam problem??????
Posiadam minimalną wiedzę hydrauliczną i wydaje mi się, że podłączenie tych pieców jest nieprawidłowe. Kaloryfery na parterze prawie w ogóle nie grzeją, a na piętrze znośnie, lecz nie mogę osiągnąć temperatury powyżej 25 stopni w pomieszczeniach, mimo iż dom jest ocieplony i okna są plastikowe. Posiadam schemat budowy całego tego centralnego, opis pieca i opis pieca olejowego. Czy ktoś może mi poradzić jakieś rozwiązanie, bo wydaje mi się, że pompki po stronie pieca olejowego pchają wodę ku sobie i powstaje jakiś konflikt strumieni wody i dlatego woda nie chce się dokładnie przemieszać i jest na połowie domu zimna. Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie. Bardzo proszę o kontakt mailowy. wyślę wtedy schematy i opisy.

Schemat i opisy nie pomoga za bardzo bo czesto instalacja jest wykonana inaczej niz projekt. Zdejmij termostaty przy grzejnikach i zobacz na jakiej nastawie sa. Jesli te dalej sa na jakies cyferce (te zimne) to nastaw na n. To troche moze rozregulowac instalacje ale moze sie troche poprawic. Jesli to nie pomoze to mozliwe, ze przewody zostaly zastosowane za male (zobacz czy sa cieple) albo pompy za male (za male cisninie i woda nie dobija tak wysoko). Mozliwe tez, ze cos w kotlowni jest popieprzone ale to juz moze ci ktos doradzic widzac instalacje a nie po projekcie (a wiec sprowadz do domu kogos kto sie troch elepiej od ciebie na hydraulice zna na pewno ci doradzi).

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.