265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

ogrzewanie ekologiczne

Buduję dom ok 150 m2. Niestety w tym miejscu musi być ogrzewanie ekologiczne. Ogrzewanie olejowe jest bardzo drogie a e-ko grosdzek podobno juz nie jest paliwem ekologicznym. Może podpowiecie jakie ogrzewanie zastosować, aby koszt ogrzania domu był jak najnizszy.

Słusznie, ekogroszek nie jest ogrzewaniem ekologicznym.
Jeden kocioł węglowy wytwarza tyle CO2 ile 25 kotłów
pulsacyjnych.W Twoim przypadku zastanawiałbym się nad
kotłem elektrodowym , a gdyby tak jeszcze doszedł zestaw
solarny to byłoby prawdziwe ogrzewanie ekologiczne.
Pozdrawiam

Ja zainstalowal bym kociol na pelet. Moze nawet ten sam kociolek co na ekogroszek ale spalajacy pelet ( drobne sprasowane drewno) wygoda taka sama a na pewno tanszy niz kolektor czy prad.

Ogrzewaniem ekologicznym są na pewno maty kapilarne. Maty są wykonane według technologii, która pozwala na wykorzystanie do grzania zasadniczo niskich temperatur wody grzewczej. Temperatura zasilającego czynnika grzewczego jest o kilka stopni niższa od zwykłego ogrzewania podłogowego, więc można zredukować znacznie zużycie energii przez zasilający kocioł, kolektory słoneczne czy pompę ciepła. Maty rur kapilarnych produkowane są z granulatu polipropylenu, a ich produkcja jest całkowicie wolna od materiałów szkodliwych.

A ogrzewanie elektryczne wchodzi w rachubę?? Np. piece akumulacyjne
Lub może pompa ciepła ??

ekologicznym ogrzewaniem może być pellet.
Pompa ciepła także jest ekologiczna ale koszty montażu są jeszcze duże.

Warto zainteresować się kolektorami słonecznymi, u mnie sprawdza się zauważam spadem rachunków
więcej - http://www.dedietrich-solary.pl/kolektory_sloneczne

a myślałeś o pompie ciepła i ogrzewaniu podłogowym, jeśli chodzi o dobrą podłogówkę warto zwrócić uwagę na firmę kan-therm

firma KAN Therm na pewno pomoże Ci w doborze systemu grzewczego, również przy uwzględnieniu aspektów ekologii... Polecam ;)

dokładnie świetni fachowcy którzy znajdą odpowiedzi na wszystkie problemy dotyczące podłogówki

możesz sprawdzić systemy grzewcze: zwłaszcza PUSH i PUSH Platinum

teraz ja mam pytania :D te systemy mogą być stosowane także do chłodzenia pomieszczeń?

oczywiście, że tak :) jak najbardziej

dzięki za info.

Ja ogrzewam pelletem, po pierwsze to odpady z tartaku, po drugie nie ma tyle zanieczyszczen ze spalania, po trzecie jest bardzo kaloryczny i nie marnuje się. Wychodzi tanio, kupiłem taki piec przed ostatnią zimą http://hurtowniaopalu.eu/pl/p/Mini-Bio-/117 na ogrzewaniu nie oszczędzam i myślę że za rok/1,5 będę wychodził na plus więc się bardzo opłaca

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.