273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

obliczenie obciążenia chłodniczego

poza tym, wyzywajac mnie od nieuków i dyletantów nie sprawiam mi przykrości.
Panie TB jeszcze nikomu nie udało się mnie obrazić. Może Pan spróbuje

Może mi Pani Aleksandro wskazać jakąś książkę z mechaniki płynów ujmującej problematykę współczynników przejmowania ciepła.
Będę wdzięczny.

Nie chodziło mi o przejmowania ciepła ale konwekcję,
Drugim krokiem to wymiana ciepła, a trzecim termodynamika... Ale jak pan TB nie uznaje wzorów to szkoda ...


dziękuję wszystkim szczególnie Pani Oli-rozjaśniło mi to trochę sytuację-w ksiażkach które mam Re i Ri były pomijane, ale tam wszelkie obliczenia odnosiły się do materiałów izolacyjnych a nie "czystych" przewodników, wiec pewnie dlatego tym się nie zajmowano. Jeszcze raz dzięki

Ale jak pan TB nie uznaje wzorów to szkoda ...
Uznaje ale tylko te, które pasują do jego teorii.

ok, nie bylo mnie na forum ale juz jestem,
Nie wczytalem sie w obliczenia, przykro tylko ze pani Ola taka uszczypliwa, zupelnie niepotrzebnie. Chcialem tylko napisac ze drzwi beda mostkiem cieplnym i to jest prawda. Nie sprawdzalem obliczen, nie mam na to czasu, poza tym zauwazylem ze pani wczesniej to policzyla. Po co od razu z pyskiem????


Panie Fachman. Za tę ostatnia wypowiedź szanuję pana bardzo.
A czemu z pyskiem. Bo post wcześnie produkowałam się, żeby to obliczyć, zabrało mi to ździebko czasu, żeby to napisać, a pan mi trach. Jedną wypowiedzią, skierował Lukasza na zły tor.
A że jestem złośliwa, to już wszyscy wiedzą, ale nie atakuję zadającego pytania, tak jak niektórzy, już w pierwszej wypowiedzi. Nie nazywam nikogo idiotą, nie mówię o nikim nieuk ani dyletant.
Ale pana szanuję i pozdrawiam.

Widac sa na tym forum ludzie ktorzy potrafia sie przyznac do bledu (ja) i go nie wytykac palcem (jak pani Ola). Oby bylo ich tu wiecej.Zycze powodznia w pracy pani Olu.

wzór na obliczenie obciążenia chłodniczego

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.