273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kupiłem kocioł

Witam.
Mam bardzo problematyczną sytuację. Kupiłem końcem grudnia kocioł tzw. hasiok (na muł itp). Po kilku dniach ogrzewania okazało się że nie spełnia w ogóle moich oczekiwań a konkretnie trzeba w nim dokładać co 4 godziny - inaczej palenisko wygaśnie. Po ustaleniach ze sprzedającym zakupiłem nowy piec na ekogroszek lecz sprzedawca zobowiązałe się w ramahc droższego zakupu przyjąć poprzedni piec. Po tygodniu walki z oczyszeniem pieca aby doprowadzić go do stanu nowości okazało się że sprzedawca nie chce przyjąć pieca tańszego. Pytanie - czy zgodnie z ustawą o prawach konsumenta mam prawo zwrócić uprzednio zakupiony piec po takich a nie innych ustaleniach ze sprzedającym czy też zostałem szczęśliwym posiadaczem 200 kg złomu za ładnych kilka tysięcy zł???
- klient-

Skontaktuj sie z rzecznikiem praw konsumenta. Jeżeli masz paragon zakupu, lub fakturkę powinien sprzedawca przyjąć towar niespełniający oczekiwań kupującego-wg. mnie.
Pozdr.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.