265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł gazowy - jak często przegląd

Kupiłem używany kocioł gazowy. Kocioł jest wiszący Junkersa. Mam takie pytanie: Jak często potrzeba go serwisować?
Człowiek który mi to montował mówił że powinno się co najmniej raz w roku. Ale to wydatek 200 - 300 zł rocznie. CZy żeczywiście trzeba to robić tak często?

Nie musisz ale jak nie bedziesz tego robił to spadnie ci sprawność kociołka. Jesli nie zapłacisz serwisantowi oddasz to samo w cenie gazu dla gazowni.

Faktycznie takie są zalecenia Junkersa ja posiadam Eurostara sam go czyszczę odkurzaczem a serwis wzywam raz na 3 4 lata

Myślę że jak raz na dwa lata wezwiesz serwis będzie dobrze.Ale z tą ceną to przesada 220 zł to ja biorę za kondensat z analizą spalin.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.