Gość: Sizdat
2005-11-03 00:00
#1
Kominiarz zawsze ma rację
Od dawien dawna, kiedy to powstał zawód kominiarza byli Oni po to by czyścić kominy i sprawdzać czy są czyste. W Naszym kraju niestety kominiarze są projektantami i wyroczniami układów ogrzewania. Dają zalecenia co zrobić by powstał ciąg, są specjalistami od ciągów wstecznych itp itd , a w rezultacie opowiadają często takie bzdury kasując za to jak za zboże, zresztą bez zażenowania. Wytworzyli sobie zwarte struktury organizacyjne,( przynajmiej w moim mieście ) kto gdzie kasuje za opinie kominiarską. ( Rejonizacja) A gazety z cyklu MURATOR itp. nie informują, że nie tylko oni mogą wydawać takie opinie. Od tego są inżynierowie sanitarni by określić ( przynajmiej wiedzą o co chodzi i jak to działa )gdzie najlepiej podłączyć urządzenie, a jak rozwiązać wentylacje. Panowie kominiarze mogą mi tylko powiedzieć które kanały są drożne choć każdy inzynier posiadając zwykły najprostszy anemometr oraz lusterko może to sobie określić.( przy minimalnym wysiłku )
Panowie i Panie projektanci nie DAJMY SIĘ, sami róbmy OPINIE KOMIARSKIE ( Przecież mamy do tego prawo ) np do projektów gazowych oraz opinie na odbiór końcowy budynków.
Czekam na odzew co o tym myślicie??
Pozdrawiam wszystkich
P.S. Dzisiejszy wyczyn kominiarza zmusił mnie do napisania powyższej opini. cyt."Nie zgadzam się na to by kanał wentylacyjny grawitacyjny przebiegał 4 m. w poziomie, a później wchodził w komin bo nie bedzie ciągu.W związku z tym nie można zamontować w Państwa łazience piecyka gazowego"- bez komentarza.
Gość: idiota
2005-11-04 00:00
#2
kominarz ma rację - uchowaj nas Dornie od takich projektantów jak sizdat
Gość: Wentylek
2005-11-04 00:00
#3
Najlepiej nie robić kominów.. i tak podatki kominowe rozszerzą się na całąUE.
Gość: ka
2005-11-07 00:00
#4
W pełni podzielam opinię sizdata.Nieraz pan k- po piwku bywał zdaniem urzędasów mocniejszy niż inżynier.Nie dajmy sie zwariować.
praktyk
Gość: mira
2005-11-17 00:00
#5
A co złego w rejonizacji, przynajmniej widać że konkurencja sznuje się i nie wchodzą sobię w drogę POPIERAM takie zachowanie kominiarzy.
Gość: Kominiarczyk.
2005-11-28 00:00
#6
To nie mistrz kominiarski jest mocniejszy od inżyniera lecz ci co ustanawili normę PN-89/B-10425. Zapamiętajcie przyszli konkurenci, że aby jakąś ilość powietrza podnieść do góry to na jej miejsce musi opaść taka sama masa powietrza i przewód kominowy nie ciągnie jak wentylator wyciągowy tylko umożliwia wypór powietrza wyniku rozszerzania się powietrza pod wpływem jego ogrzewania, a tym samym umożliwia zwiększenie objętości a tym samym umożliwia spadek ciśnienia w pomieszczeniu, a w mieszkaniach są minimum 2 pomieszczenia z przewodami kominowymi, które tworzą układ naczyń połączonych z bardzo chropatowymi przewodami kominowymi i z wypływami zaprawy murarskiej, które w górnych partiach podlegają wychłodzeniu. Do zobaczenia na dachach.
Gość: T. Brzęczkowski
2005-11-29 00:00
#7
"Do zobaczenia na dachach. " Szkoda, to się nie spotkamy, od 15 lat nie robimy kominów w domach. Ograniczmy zużycie energii o rachunki, oraz koszty budowy , 40 kW/m2 rocznie, www.nie-co.pl
Gość: Kominiarczyk
2005-11-29 00:00
#8
Gratuluje i życze wielu zleceniodawców i przebicia się przez naszą minimalizacje i brak etosu solidnej pracy a ze strony www.nie-co.pl skorzystam.
  • 1