273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja mechaniczna o kocioł gazowy

Mam w domu instalacje nawiewno-wywiewną z rekuperatorem. Kominiarz nie chce mi odebrać domu bo twierdzi że w łazience (tam mam kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania) oraz kuchni (kuchenka gazowa) muszę umieścić kratki wentylacji grawitacyjnej. Czy ma rację?

wg Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 "Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki oraz ich usytuowanie" nie można stosować jednocześnie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej. Jeżeli jest zapewniona odpowiednia wymiana powietrza wg (PN-83/B-03430/Az3:2000) to wszystko w porządku. Uwaga w kotłowniach gazowych wentylację mechaniczną można stosować pod warunkiem zastsowania zrównoważonej wentylacji nawiewno-wywiewnej. A kominiarze niech się douczą.

Rozporządzenie o którym piszesz zacznie obowiązywać od 12.12.2002r.

http://www.sobieradek.pl/standard/shop/9---Wentylacja.html
Dobry sklep. Sprawdzeni dostawcy i dostępne ceny.
POLECAM

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.