273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł kotły piec piece na miał,z podajnikiem,Malina DOMINO-PLUS,DOMINO-W,DOMINO-M,DOMINO-U

a ja wlasnie kupuje taki kociol i zastanawiam sie z kad tyle debilizmu w rodakach kazdy prawie czeka na to by komus zaszkodzic jesli stac was na oszczedzanie kupujac drozej. typowi polacy nie mamy pieniedzy a coraz drozsze produkty kupujemy. i rozpaczliwy placz -bieda. no tak kto ma to oszczedza.

Witam
Przeczytałem wszystkie posty i nie dowiedziałem sie nic o tym piecu .
Jak ktos coś wie to niech pisze jakie usrerki posiada .
My polacy to kupa nipowaźnych ludzi .
A cena to o niczym nie świadczy bo i najlepsze firmh mają usrerki.

Nie znam tej firmy.Chyba nie wiele jest na rynku.

Posiadam piec Domino Plus 19kw od marca 2013, zaczalem grzac w listopadzie ekogroszkiem.
Piec to nie jest jakieś szaleństwo ale za taką cenę narzekać nie mogę,
Pali się dobrze, temperaturę trzyma w miarę ok.
Plusy;
Można palić drzewem i wszytskim w dodatkowym palenisku (np dzisiaj skonczyl mi sie eko i zapalilem drzewem
Minusy:
System usuwania popiołu taki sobie (kosztem dodatkowego paleniska, więc też nie mam co narzekać.
Jakby kto chciał pomocy w ustawieniach czy co to neich smialo pisze marcin_zak@o2.pl

piece na wyglad sa ok ale zainteresujcie sie gruboscia blachy z jakiej jest kociol zrobiony wszyscy muwia ze 6 i 4 a tak naprawde to 5 i 3 wescie to pod uwage

Jestem instalatorem i informację o firmie Malina otrzymałem od przyjaciela chyba z 7 lat temu. Postanowiłem przekonać się jak wygląda produkcja tych kotłów i jakie one w ogóle są. Co do grubości blachy nie mam żadnych zastrzeżeń, bo sam osobiście ją sprawdzałem, bez problemu oprowadzono mnie po firmie, pokazano jak wygląda proces produkcji, także ten co napisał, że kotły są robione z 5-tki chciał najwyraźniej popsuć reputację bardzo porządnej i uczciwej firmy. Z jakości wykonania kotłów jestem bardzo zadowolony, a jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, może przyjechać do firmy Malina, wszystkiego się dowiedzieć oraz zmierzyć grubość blachy (kieruję to do niedowiarków). Do dnia dzisiejszego zakupiłem w Malinie kilkadziesiąt kotłów i daje 10/10, jeśli chodzi o współpracę, jakość i obsługę.

Witam kolego mam zamiar zakupić ten sam kocioł firmy malina i mam pytanie do ciebie jak się sprawuje ten kocioł jak wygląda spalanie miesieczne w tym kotle no i według ciebie czy warto.Pozdrawiam

osobiscie bralem od tej firmy piece. jestem instalatorem.klijent ktory mial zamowic u mnie piec stwierdzil ze ma taki sam w firmie ,,malkot" na allegro i nie bedzie przeplacal u mnie poniewaz pani ktora odebrala telefon w malkocie zapewnila go ze jest to ten sam produkt co malina. sprawdzilem i okzalo sie ze to faktycznie tez firma malina tylko pod inna nazwa. malo tego znalazlem jescze inne kotly bardzo podobne jak mal-stal. i jak tu handlowac z nim skoro klijentom indywidualnym oddaje taniej jak instalatorom ?? niepowazna firma i tyle.

A mógłbyś się przedstawić drogi instalatorze? Może reprezentujesz firmę TERMIKO, CONSTALEX bo to ta sama firma? Firma która produkuje kotły w starym garażu lub stodole? jęśli ma ktoś jakiekolwiek wątpliwości dotyczące kotłów zapraszam do osobistego obejrzenia kotłów w firmie MALINA, MALKOT, MALSTAL, zobaczenia jak wygląda proces produkcyjny, sprzedaż oraz cenniki oraz przede wszystkim grubość stali. Pozdrawiam tych kotlarzy, którzy ze zwykłej zazdrości i nienawiści wypisują takie bajki.

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Po pierwsze chciałbym zauważyć, czy ktokolwiek z piszących informacje o tym że firma Malina to garażowiec i wszelkie inne negatywy zweryfikował to osobiście a nie tylko wklepał na klawiaturze bo tak mu ślina na język przyniosła. Osobiście szukałem kotła od jakiegoś czasu i wybrałem się do Pleszewa odwiedzając kilka zakładów kotlarskich do których też zaliczyć muszę i chcę firmę Malina – zaznaczam, że z pełną odpowiedzialnością użyłem słów zakład kotlarski. Bez jakichkolwiek wcześniejszych powiadomień będąc niedaleko (może 5 minut jazdy) od wskazywanego przez nawigację miejsca gdzie powinna być firma Malina zadzwoniłem pod numer podawany na aukcjach. Nie miałem żadnego problemu żeby ktoś odebrał. Mówiąc że jestem niedaleko o chciałbym porozmawiać o kotle zostałem zaproszony do zakładu gdzie byłem dosłownie po chwili. Napiszę tak: jeżeli tak wyglądają garaże do producji kotłów to Pan Malina ma chyba dużo samochodów. Ludzie te garaże o których piszecie to dwie naprawdę duże hale produkcyjne i do tego malarnia. W trakcie mojej wizyty zostały mi przedstawione wersje kotłów jakie produkuje firma i szczegółowo opisane. Otrzymałem również pokaźną dawkę informacji o osprzęcie sterownikach i układach podających opał. Wszystko zaprezentował mi sam Szef firmy a nie pierwszy z brzegu pracownik. Rozmawiając o tym co opisują w internecie oboje machnęliśmy ręką. Wystarczy pojechać i sprawdzić osobiście. Na pewno się nie zawiedziecie. Oczywiście jeżeli w Pleszewie lub okolicach spytacie kogokolwiek o kotły tego czy tamtego producenta to odpowiedź będzie, że nie ma co jechać do zakładu obok to tamte kotły są beznadziejne. Takie komentarze to zwykła ludzka zazdrość i też się z nimi spotkałem.
Co do moich poszukiwań. Zdecydowałem się właśnie na piec tej firmy. Piec 25 kW Domino Plus przez całą zimę sprawowała się bardzo dobrze. Nie miałem najmniejszych problemów z paleniem, utrzymaniem temperatury, wszystko pracowało tak jakbym sobie tego życzył. Mam produkt który spełnia moje wymagania. Został mi dostarczony w wyznaczonym terminie i zgodnie z ustaleniami. Polecam i będę polecał produkty firmy Malina.

witam
piec kupiłem 2 lata temu z podajnikiem , co prawda na moją prośbę piec został troszkę zmodernizowany --tzn. wycięta klapka w dolnych drzwiczkach i podłączenie miarkownika ciągu powietrza ,na wszelki wypadek. i zamontowanie ślimaka i palnika z żeliwa (opcja na allegro)
palę głównie miałem i jak na razie nie narzekam .
jedyna wada to elektronika, mógłby być lepszy sterownik , ale za tą kasę to i tak dobrze .
polecam i przy zakupie warto się potargować

Byłoby dobrze nauczyć się pisać , a póżniej wyrażać opinie .

A mógłbyś mi Marcinie napisać coś więcej ?
Jaki duży dom ogrzewasz tym kotłem 25kW, jakie dom ma ocieplenie ?

Użytkuję piec już ponad 3 miesiące wydaje sie być wszystko ok. prócz tego że podczas wiatru zewnętrznego wypala się niemal wszystko w retorcie (krater) mimo przymkniętej klapki wentylatora i odprowadzenia spalin w komin tzw. (cybuch).

Witam, kupilemm piec na ekogroszek rok temu 38 kv,teraz pale druga zimę , jestem bardzo zadowolony , piec zrobiony konkretnie sterowanie itd , piec ekonomiczny , na dom 250 m2 zbiornik na tydzien w tegich mrozach, piec nie jest z pleszewa jak ktos tam pisze , kolega instalator zaklada te piece od dawna i t3z jest zadowolony jezeli instalator nie ma zastrzezen do tych piecow to znaczy ze sa dobre po co by mial zakladac cos awaryjnego? Polecam te piece i nie rozumiem tych co pisza zle o tych piecach faktycznie chyba konkurencja

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.