System Domino Termocold jest innowacyjnym modułowym systemem agregatów wody lodowej. Dodatkowo wykorzystuje on ekologiczny czynnik chłodniczy R410A.

SPS KLIMA: Agregaty wody lodowej Domino
DominoPodstawowy typoszereg jednostek (40, 50, 60, 80, 100, 110, 125 kW), został rozbudowany o pięć nowych wielkości (140, 160, 180, 210, 270 kW), zwiększając maksymalną całkowitą wydajność chłodniczą w ramach jednego systemu aż do 3240 kW.

System Domino to najnowsze osiągniecie w rozwoju systemów modułowych i jednocześnie topowy produkt marki Thermocold. System ten stanowi idealne rozwiązanie dla inwestycji, dając olbrzymią swobodę projektantowi. System cechuje się najwyższą elastycznością, dopasowując się do wymagań inwestora (możliwość rozbudowy systemu w każdym momencie z zapewnionym krótkim terminem dostawy jego elementów). Urządzenia Domino Thermocold mogą być ustawione w dowolny sposób w zależności od wymagań. Na każdym etapie inwestycji istnieje możliwość rozszerzenia systemu o urządzenia dowolnej mocy chłodniczej, w ten sposób nawet pojedynczy system (jeden agregat) może zostać w każdym momencie rozbudowany o kolejne jednostki osiągając pożądaną wydajność.


Bogaty typoszereg jednostek występuje w trzech wersjach wykonania: agregat w wersji samochłodzącej, pompy ciepła oraz jako agregat skraplający w wersji chłodzenia lub grzania. Wersja samochłodząca w standardzie wyposażona jest w innowacyjne aluminiowe wężownice skraplacza charakteryzujące się: niewielkim spadkiem ciśnienia, cichą pracą, a także wysokim współczynnikiem odporności na korozję. Poprzez unikalną konstrukcję wymiennika do 37% zmniejszono objętość czynnika, potrzebną do prawidłowej pracy urządzenia, zmniejszając negatywny wpływ na środowisko.


Niezawodność


Niezawodność
Wysoką niezawodność systemu Domino gwarantuje: liczba sprężarek zastosowanych w jednym agregacie, stopnie wydajności, mikroprocesor oraz panel sterujący, jak również wysokiej jakości komponenty i jakość wykonania.
Dzięki modułowemu zestawieniu agregatów, system może mieć zapewnioną 100% redundancję. Jest to możliwe poprzez dostawienie do systemu jednego dodatkowego modułu.


Elastyczność

Elastyczność
System DOMINO jest idealnym rozwiązaniem dla inwestycji, które rozwijają się etapowo, często ma to miejsce w przypadku hoteli, centrów handlowych, budynków biurowych itp.
Na każdym etapie inwestycji istnieje możliwość rozbudowania systemu o urządzenie o dowolnej mocy chłodniczej.

Kompaktowe wymiary

Kompaktowy wymiar
Kompaktowe wymiary oraz elastyczność sposobu ustawienia agregatów powodują, iż Domino zajmuje dużo mniej miejsca niż inne urządzenia o takiej samej wydajności.


Łatwy transport


Łatwy transport
Kompaktowe i ujednolicone wymiary wszystkich agregatów pozwalają na lokalizację jednostki nawet w najbardziej niedostępnych miejscach budynku.


Elastyczność montażu

Elastyczność montażu
Dowolność ustawienia pojedynczych jednostek Domino umożliwia efektywnie wykorzystanie wolnej powierzchni.Ilość wyprodukowanej mocy chłodniczej w stosunku do wymiarów urządzenia jest wyższa od ilości wyprodukowanej w urządzeniach o tych samych gabarytach w wykonaniu standardowym.


Modułowość

Modułowość
Domino jest idealnym rozwiązaniem dla małych inwestycji, takich jak domki jednorodzinne, oraz dla większych realizacji: hotele, centra handlowe, budynki biurowe. System posiada bogaty typoszereg jednostek (ponad 120 kombinacji połączeń).


Krótki czas dostawy

Krótki czas dostawy
Modułowe wykonanie systemu Domino pozwala na szybki i łatwy transport jego elementów.

System sterujący

System sterujący
Domino jest idealnym rozwiązaniem dla inwestycji, w których wymagany jest centralny system sterowania. System pozwala kontrolować maksymalnie 12 jednostek zewnętrznych.

Unikalna technologia

Unikalna technologia
Innowacyjna technologia Domino Thermocold jest chroniona przez międzynarodowe patenty:
1. Easy Change ® - każde urządzenie ma możliwość zmiany funkcji pracy (np. z wersji samochłodzącej na pompę ciepła)
2. External Air Recovery ® - Zewnętrzny odzysk powietrza i zwiększenie COP o 40%.
3. Hybrid Smart Cooling ® - Wykorzystując Hybrid Smart Cooling urządzenia Domino dostosowują swoją wydajność do każdej temperatury zewętrznej. Domino to jedyny chiller na rynku, który jest w stanie zwiększyć swoją wydajność przy wzroście temperatury zewnętrznej.