281
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Kapanie podczas opadów deszczu

Witam,

Kupiłem mieszkanie na parterze - rynek pierwotny. Na poziomie parteru kończą się piony wentylacyjne, jakieś 30 cm poniżej kratek. Niestety, podczas opadów deszczu woda w jakiś sposób dostaje się do kanałów (dwóch) wentylacyjnych, słychać kapanie, woda gromadzi się. Po intensywniejszych opadach konieczne jest wypompowanie. Generalny wykonawca zamontował na jednym z kominów daszek, ale to nie rozwiązało problemu w żaden sposób. Panowie nie potrafią lub z jakiś przyczyn nie chcą naprawić usterki.

Co może być nie tak? Zakładam, że to wina deszczu - kapanie występuje tylko podczas opadów.

Usterka zgłoszona na gwarancji, ale bez rezultatów. Co mogę jeszcze zrobić?

Pozdrawiam,
Robert

Kanały są ewidentnie źle zabezpieczone na dachu. Poszukaj jakiegoś inspektora, który napisze ci opinie, ze tak nie powinno byc i walcz. Moze nadzor budowlany pomoze?

Dzień dobry,
Czy udało się Panu rozwiązać problem. Też mam taki sam problem, mieszkam na parterze, woda kapie podczas każdego deszczu.
moj mail gondek27@gmail.com

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.