273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Leje się z przewodu wentylacyjnego

Mam wentylację mechaniczną w łazienkach. Kratka montowana jest na suficie (poziomo) i przewód wentylacyjny przechodzi pionowo w górę poprzez poddasze na dach. Na odcinku poddasza jest (a przynajmniej tak wygląda) izolowany termicznie (wata min + obudowa gipskarton) . Para skrapla sie i spływa w dół, zatrzymuje się na obudowie kratki i wsiąka w sufit (nadmiar kapie) . Na końcowy odcinku przewód jest oblodzony w środku. Nie jest to woda z opadów (śnieg, deszcz) . Co z tym zrobić (nie jestem z branży ale musze sie dowiedzięc, bo jak na razie ani wykonawca ani inpektor nadzoru ani projektant nie bardzo mają jakieś pomysły). W jednej z łazienek mam oprócz mechanicznej także kanał grawitacyjny i w tym kanale nie jest aż tak źle. Z noworocznymi pozdrowieniami.

Radzę Ci - otwórz taką żółta książeczkę- i znajdź numer do dobrego serwisu wentylacyjnego - i w 10 min znajda przyczyne - troche zarobią - a ty nie będziesz musiał sie Martwić.
TUTAJ - to tylko będa zgadywanki....może krasnoludek Cię nie lubi...?

Facet, g...no cię obchodzi jak mam w łazience i czy mama kaca. Ty ze swoimi wypowiedziami wyglądasz na wiecznie naćpanego. Oprócz wygadanego pyska nie dysponujesz niczym co mogłoby mnie zainteresować. twoje wypowiedzi są żenujące i śmieszne. Wally !!! - WAL się na swoje prywatne forum i daj żyć innym prostaku.

czesc
wentylacja to zlozony temat (ominmy polityczny) pracuje w wentylacji i widzialem nie jedno.
jest pare pytan :
w jakiej porze roku byla wykonywana wentylacja
i kiedy ja izolowao i jak
jakie rozmiary mialy kanaly badz rury
i czy dalej wystepuje ten problem
pozdo daro

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.