273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

jakiej firmy wybrać klimatyzator

Szanowni koledzy.
Wiem gdzie są montowane klimatyzatory wymienionych firm. Co innego jest, gdy chińczyk jest produkowany "no name", a co innego, gdy Daikin, Fujitsu, Toshiba czy Fuji mają tam swoje fabryki. To gwoli wyjaśnienia.
Pozdrawiam

moj znajomy prowadzi firme montujaca klimatyzacje. sam bede klimatyzowal kilka pokoji w domku i wyborl padl pomiedzy Panasonic lub Samsung.
Tak to prawda..szczególnie ta pierwsza marka czyli Panasonic bije rozwiazaniami technicznymi jeśli chodzi filtrację powietrza..

Bardzo dobre klimatyzatory robi LG widac ze sa bardzo popularne a bierze sie z ich jakosci

Ostatnio interesuje sie klimatyzatorami. np. 3,5kW mitsubishi typ MS-GA35 kosztuje 770Euro, montaż jak nie skomplikowany to ok 2000-2500zl, czyli calkowity koszt to 4600zl, a to nie jest tanio...

Boze LG i dobre klimatyzatory... tragedia. kto Ci takich rzeczy nagadal. Dobre sa Fuji, Fujitsu, McQuay i Acson (to samo, zreszta), Daikin...

A może ktoś ma jakieś doświadczenie z Samsungami???

A może ktoś ma jakieś doświadczenie z Samsungami???
Moj szwagier ma na chacie samsunga od roku. Jest zadowolony ale uzywa go bardzo rzadko, wiec nie wiem jak dlugo bedzie pracowal bezawaryjnie...

tylko LG

jeśli już to kupuj TOSHIBA, DAIKIN, FUJITSU nad reszta to się zastanów, i przed zakupem poproś by pokazano ci, czyli w salonie takiej firmy "prezentacje" zrobili. Tak się w naszej firmie klient sam przekonuje, ja nie mam interesu by sprzedać mu to co "musze".
jak ktoś zobaczy LG, SINCLAIR, HAIER itp. to porównanie z TOSHIBA itp. to bajka. nic nie trzebba tłumaczyć, ani udowadniać

nie daj się nabrać tylko LG, chyba, że wolisz złomik i częste odwiedziny Techników z Serwisu

Pracowałem kiedyś na praktykach w serwisie LG i powiem że nigdy bym nie kupił czegoś co ma mechanikę i pisze na tym LG. Elektronika jest ok ale silniki i cała reszta to dramat - sypią się jak choinka poświętach.

Ostatnio interesuje sie klimatyzatorami. np. 3,5kW mitsubishi typ MS-GA35 kosztuje 770Euro, montaż jak nie skomplikowany to ok 2000-2500zl, czyli calkowity koszt to 4600zl, a to nie jest tanio...
Ojaniemoge !!! Gdzie Ty to chciałeś instalowac, że Ci z takim kosztem montażu polecieli.... ?!?!?
Rozumiem kwotę o połowę niższą. Ta zaproponowana przez Ciebie też by mnie zabiła : /

Dla mnie sprawdzone są klimatyzatory LG. Tego lata rozmawiałem z monterem w pracy jak była przeprowadzana konserwacja klimatyzacji, to sam przyznał, że najczęściej wybierane są właśnie LG.

To chyba w większości przypadków indywidualna kwestia naszego budżetu,każda firma posiada różne modele klimatyzatorów,wiec najpierw warto określić budżet jaki mamy na ten cel.

Nie ma nigdzie na świecie charakterystyki klimatyzacji w kilowatach. -To jest energia , która, pobiera urządzenie , a nie moc chłodzenia i nie mówi kompletnie nic o wydolności klimatyzatora. - To jest jakieś kolejne polokowe kretyństwo. Jednostka B.T.U. - to jest miano , które w całości charakteryzuje dany klimatyzator . Ale wy tam w polokowie nie macie o tym najmniejszego pojecia !

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.