Często wybierając model klimatyzatora do poszczególnych pomieszczeń w domu, zastanawiamy się jak wybrać odpowiedni oraz na co zwrócić uwagę. Poniżej kilka podpowiedzi, na co zwrócić uwagę dobierając urządzenie do sypialni.

Ze względu na to, że sypialnia jest miejscem odpoczynku, powinniśmy instalować w niej urządzenia o jak najmniejszym stopniu hałasu. Dlatego powinien to być pierwszy czynnik, na który zwrócimy uwagę. Ponadto sypialnia zazwyczaj jest używana przez niewiele osób, dlatego warto przemyśleć kwestię inwestowania w super-wydajne urządzenie. Z uwagi na rzadkość korzystania z pomieszczenia, a co za tym idzie z samej klimatyzacji, nie powinniśmy rozważać bardzo drogich modeli, które mogą się lepiej sprawdzać np. w salonie.

Najbardziej odpowiednim modelem, jaki przedstawiciel marki AUX w Polsce proponuje, jest AUX JUPITER. Emituje on hałas na poziomie 19dB, co sprawia, że model ten jest jednym z najcichszych na rynku.

Oprócz głośności ważna jest również możliwość wyłączenia świecenia wyświetlacza, by świecące diody nie przeszkadzały podczas snu. Interesująca jest także opcja włączenia trybu sleep (snu), która automatycznie kontroluje temperaturę pomieszczenia przez 5 godzin, po czym całkowicie wyłącza klimatyzator. Warto mieć również tryb i-feel (czujnik temperatury w pilocie), dzięki któremu klimatyzator kieruje się temperaturą czytaną w miejscu położenia pilota.

Dodatkową zaletą jest filtr PM 2.5, który zapewnia świeże i czyste powietrze, dzięki czterostopniowej filtracji.

Źródło: Action Energy

Dowiedz się więcej