273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jakiej firmy klimatyzator nadaje się najlepiej do grzania zimą?

Jakiej firmy klimatyzator nadaje się najlepiej do grzania zimą? Chodzi mi o taki który będzie grzał przy temp -20*C a nawet -25*C. Czy są w ogóle takie urządzenia? Proszę o radę.

są ale po co. Przy tych temperaturach jest tak niska sprawność że się nie opłaca. o ile wiem to mitsubichi el. ma niskie temparatury pracy. nie twierdzę że się nie mylę.

jezeli juz to mitssubishi ale heavy

klimatyzator tylko do ogrzewania to bez sensu. Jesli natomiast ma chłodzic latem, grzać zimą to ok. Grzać może nawet i przy minus 35, tyle że będzie brał prądu więcej niż farelka z bazaru ;)

specjalne przygotowane klimatyzatoru Fujitsu wersja Arktic
pozdro

witam
w tym roku hitachi ma wprowadzić do europy (bo w japonii już są) klimatyzatory przypodłogowe w wersji non-stop heating tzn. czas odmrażania nie wpływa na temperaturę pomieszczenia i trawa do ok 1 min. czyli użytkownik nawet nie wie o odmrażaniu, nie wychładza pomieszczenia - jedyne i pierwsze rozwiązanie tego typu. wspłczynnik COP dla urządzenia o wydajności max 8 kW to 3.6, więc jeżeli interesuje cię ogrzewanie to warto sie zastanowić, oczywiście inną kwestią (podstawową) jest lokalizacja jeżeli jesteś z suwalskiego a inaczej bedzie gdy będziesz z wrocławia lub okolic.

jezeli juz to mitssubishi ale heavy
Hyba jednak electric : )) Wypuślili jakieś urządzenia, co grzeją do -25st, a bez spadku wydajności do -15 st C. Już wiem, zubadan sie nawyzają :)

witam
w tym roku hitachi ma wprowadzić do europy (bo w japonii już są) klimatyzatory przypodłogowe w wersji non-stop heating tzn. czas odmrażania nie wpływa na temperaturę pomieszczenia i trawa do ok 1 min. czyli użytkownik nawet nie wie o odmrażaniu, nie wychładza pomieszczenia - jedyne i pierwsze rozwiązanie tego typu. wspłczynnik COP dla urządzenia o wydajności max 8 kW to 3.6, więc jeżeli interesuje cię ogrzewanie to warto sie zastanowić, oczywiście inną kwestią (podstawową) jest lokalizacja jeżeli jesteś z suwalskiego a inaczej bedzie gdy będziesz z wrocławia lub okolic.
ja mam "chinczyka" od trzech lat i taki system odmrazania w nim jest , zadna nowosc

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.