Zastanawiasz się, jaki klimatyzator ścienny kupić? Porównujemy najbardziej reprezentatywne modele ze średniej półki urządzeń klimatyzacyjnych skierowanych do użytkowania w domu - KAISAI Focus KFU-09HRF, Galanz AUS-09H53R150P, Sinclair Element ASH-09AIE czy Gree Change GWH09KF.

Jaki klimatyzator ścienny wybrać? Porównanie klimatyzatorów

Firma KAISAI wprowadziła na rynek serię klimatyzatorów ściennych typu split Focus. Model Focus KFU-09HRF to urządzenie niewielkich rozmiarów charakteryzującym się dużą wydajnością, cichą pracą oraz nowoczesnym wyglądem. Klimatyzator nadaje się zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń, a ze względu na pełną automatyzację pracy, bezprzewodowy pilot umożliwiający sterowanie oraz atrakcyjną cenę, jest częstym modelem montowanym w mieszkaniach, domach czy biurach.  


KAISAI Focus KFU-09HRF


Urządzenie z serii Element model ASH-09AIE firmy Sinclair to rozwiązanie idealnie ekonomiczne dla domu. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz oszczędności energii jest on bardzo popularnym urządzeniem stosowanym w instalacjach klimatyzacyjnych. ASH-09AIE posiada japońską sprężarkę. Producent daje 3 lata gwarancji na całe urządzenie. Dodatkowym atutem urządzenia jest zastosowanie w nim ekologicznego czynnika chłodniczego R410A, przy równoczesnym użyciu filtra katechinowego i węglowego, który skutecznie oczyszcza powietrze w pomieszczeniu. Ponadto Element posiada obustronny wylot wody, dzięki czemu jest bardzo łatwy w montażu. Posiadając szeroki wachlarz wbudowanych funkcji szybko reaguje na potrzeby użytkownika.

Sinclair Element ASH-09AIE

 

Galanz jest jednym z czołowych chińskich producentów klimatyzatorów, a do tego drugim co do wielkości producentem sprzętu elektronicznego w Chinach. Obecnie dystrybutorem marki Galanz w Polsce jest Lindab Sp. z o.o. Oferta firmy wzbogaciła się o zaawansowane technicznie jednostki inwerterowe. Dzięki komponentom z najwyższej półki, klimatyzatory Galanz AUS-09H53R150P charakteryzują się wysoką efektywnością w zakresie energooszczędności. Współczynnik SCOP na poziomie 3,8 jest doskonałym tego odzwierciedleniem, a cicha praca jednostki jej dodatkowym atutem. Model AUS-09H53R150P jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wysoką jakość w niskiej cenie.

Galanz AUS-09H53R150P

 

Change GWH09KF to klimatyzator marki Gree. Charakteryzuje się on wysoką klasą energetyczną, a co za tym idzie-bardzo cichą pracą. Posiada wbudowaną sprężarkę inwerterową oraz stylowy, nowoczesny design. Co go odróżnia? Klimatyzator Gree Change GWH09KF wyposażony jest w system oczyszczania powietrza, za pomocą filtra plazmowego. Urządzenie zatem nie tylko zapewnia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale także zmniejsza ryzyko zachorowań na grypę i inne choroby, wywołane wirusami znajdującymi się w powietrzu.

GREE Change GWH09KF

 

 

Porównanie klimatyzatorów

Podsumowując, kiedy patrzymy na zestawienie klimatyzatorów pokojowych ściennych ze średniej półki, atrakcyjną ofertą może wydawać się propozycja firmy Wienkra. Klimatyzator Change jest idealny dla astmatyków, alergików, dzięki dodatkowej funkcji jonizatora plazmowego. Ponadto jest to klimatyzator do 2000zł netto, z dodatkowo darmową dostawą. Nie należy on do najmniejszych, ponieważ w naszym porównaniu wypadł jako urządzenie średniej wielkości. Jednak mimo to należy on razem z klimatyzatorem KAISAI Focus,do grupy urządzeń które pracują najciszej. Klimatyzator marki Sinclair model Element posiada 36 miesięcy gwarancji. Ta opcja jest idealna dla tych, którzy chcą mieć jak najdłużej pewność niezawodności klimatyzatora. Ponadto pracuje w klasie energetycznej dla chłodzenia A+, a dla grzania A. Urządzenie Galanz przemawia jednak nie tyle ceną, co jakością wykonania jako jednego z czołowych producentów urządzeń klimatyzacyjnych. Ponadto wykazuje on wysoką efektwynością jeśli chodzi o energooszczędność. Dystrybutor dodatkowo oferuje extra 2% rabatu od ceny katalogowej w przypadku płatności gotóką. Jednak sam wybór należy do Kupującego.