265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak zostać projektantem wentylacji, klimatyzacji ?

Witam
Jestem studentem IV roku budownictwa, chciałbym zostać projektantem systemów wentylacji i klimatyzacji. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie kursy/szkolenia czy może egzamin państwowy ukończyć aby móc tytułować się projektantem HVAC ? Od roku pracuję jako monter w tej dziedzinie i powoli zbieram doświadczenie ale nie spotkałem nikogo kto by mi pokazał jaką drogą pójść aby zostać projektantem. Czy najpierw trzeba być asystentem projektanta przez jakiś czas czy co ?

pozdrawiam

Jeżeli jest ktoś na IV roku budownictwa to chyba jest trochę rozgarnięty i wie co zrobić aby mógł projektować instalacje went wod -kan itp. To coś jak z uprawnieniami budowlanymi.
Świat schodzi na psy. Nie obrażając ich oczywiście.

bo czasami lubię mądrzejszych od siebie popytać jak mają coś sensownego do powiedzenia. Jeśli nie wnosisz nic ciekawego do wątku to ręka w portki i dalej oglądaj gołe baby.
ogólnie to nie mam czasu pytać osobiście bo zajety jestem oraniem twojej żony.

Musisz zrobić magistra z Inżynierii Środowiska (tylko taki kierunek upoważnia do starania się o uprawnienia w projektowaniu sieci sanitarnych). Potem (albo w trakcie) praktyka w biurze projektowym i rok na budowie, wypełniona książka praktyk i można przystępować do egzaminu na uprawnienia.

PS. W biurze 2 lata,

i co został Pan tym projektantem, pytam bo mam podobny dylemat.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.