Gość: Pawo
2019-05-09 17:25
#1
Klatka schodowa i korytarze bez okien i wentylacji ( 200 cm2)
Jak rozmawiać z deweloperem skoro nie reaguje na zarzut braku wentylacji klatki schodowej i korytarzy w nowym trzykondygnacyjnym budynku z 20-toma mieszkaniami. Tłumaczy się, że wykonał budynek zgodnie z projektem ?! Czy deweloper powinien znać normy, weryfikować kupowane projekty. Czy inspektor nadzoru budowlanego - posiadacz obowiązkowo uprawnień budowlanych nie powinien na etapie realizacji inwestycji stwierdzić ten błąd i doprowadzić z projektantem do jego naprawy. Sytuacja jest nie do wytrzymania szczególnie w okresie zimowym gdy nawet przy zakręconych ( Bóg wie po co w tej sytuacji - bogato wymiarowo- grzejnikach, atmosfera na klatce i korytarzach zbliżona jest do SAUNY!! A deweloper - wisi mu to - po przemieszkaniu kilku miesięcy aktualnie opuszcza nasz budynek . Wyczytałem w necie, że deweloper nie jest zwolniony z odpowiedzialności za błędy projektanta. Dlaczego ten człowiek czuję się tak pewnie? Zapowiedziałem zgłoszenie do inspekcji nadzoru budowlanego - odpowiedział - pisz Pan. To była na razie słowna wymiana zdań. Jak powinniśmy jako wspólnota mieszkańców postąpić z tym problemem -budynek zasiedlony 2-gi rok.
Gość: Kaja
2019-05-11 17:50
#2
Ktoś wydał pozwolenie na budowę widząc projekt. Jeśli projekt przeszedł z błędem, to winny jest projektant i osoba która projekt dopuściła do budowy. Trzeba zgłosić do nadzoru budowlanego.
Pytanie czy wentylacji faktycznie nie ma, czy działa tak słabo, jakby jej nie było (może w górnej części klatki jest wywietrzak grawitacyjny?)
  • 1