290
268
226
Strefa ekspertów HVACR

Jak wygląda sprawa uprawnień za granicą

Witam czytając forum okazuje się że są osoby które pracują za granicą. .Bowiem wydaje mi się ze płace u nas w kraju nie są zbytnio satysfakcjonujące czy to w projektowaniu bądź w wykonastwie a jesli już sa takie osoby które miały te szczesci i sa dobre to druga sprawa bardzo trudno trafić na bardzo fajne, ciężkie tematy które projektowało by się z wielką ochotą dające możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i dające wiele radości z wykonania. Dlatego będe wyjezdzał i prosił bym o pomoc. Mianowice jak to wyglada z uprawnieniami dokładnie za granica- sa wymgagane? Czy nasze uprawnienia zdobyte w kraju daja jakies wieksze mozliwosci.Bo jesli sie wyjedzie to wiadomo trzeba bedzie poznac wszystkie jakby nie bylo inne normy czy programy o ktorych w Polsce mozemy tylko pomazyć. Ale tez czy trzeba robic jakies kurscy czy studia zeby podniesc swoje kwalifikacje zeby byc pelnowymiarowym projektantem. A jesli juz to jakie. Pozdrawiam i wydaje mi sie ze wiele osob ma podobne odczucia do moich i zawiąze sie ciekawa dyskusja.

Do tytulu Charted Engineer w Irlandii potrzebne ci jest 3 lata praktyki w projektowaniu, wykonawstwie, na budowie etc. Ogolnie musisz miec 3 lata doswiadczenia. Aplikujac musisz miec 2 promotorow, juz z tytulem Charted Eng. ktorzy cie zaopiniuja. Potem jedziesz do Dublina na prezentacje swoich dokonan, opis pracy i co robilas. I to wszystko. Dostajac tytul jestes rozpoznawalnym inzynierem we wszystkich krajach, ktore podpisaly z Irlandia porozumienie (UK, Australia, Nowa Zelandia, Kanada, USA, RPA, Hong Kong, Japonia, Singapur, Malezja, Niemcy).

Witam a czy mówiąc o 3 latach praktyki w projektowaniu, wykonastwie na budowie etc. chodzi o praktyke w tych krajach które wymieniłeś. Czy praktyka zdobyta u nas w kraju jest uznawana oczywiście po udokumentowaniu. Bede wdzieczny za odpowiedź

Raczej powinna byc uznana ale w sumie to nie wiem bo ja sie staralem dopiero po 4 latach pobytu tutaj.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.