273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Ling Duo - 25kw - jak ustawić optymalne spalanie ?

No i mam kolejny problem

Piec Ling Duo 25Kw
Sterownik Recalart 3000 Premium
zawór 4drogowy z siłownikiem
powierzchnia do grzania 180m2 (dom ocieplony)

jak ustawić parametry sterownika?
palę groszkiem Pieklorz 29kj

obecnie mam ustawienia:
czas podawania 5
przerwa 14
dmuchawa na 85 (jest to około 30% skali)
zadana temp. c.o. 60%

efekt mam taki że kopiec robi się dość wysoki >5cm
płomień bucha dość mocno - jest żółto pomarańczowy
iskry lecą nieznacznie, nie dymi
lecz robią się duże spieki - nie spada czysty popiół

duży kopiec wskazywałby na to, że przerwy są za krótkie i piec ma za dużo węgla - ale jeśli zwiększam przerwę to piec niedogrzewa wody tak jakby miał za małą moc - działa w kółko i się nie wyłącza.
Skolei jak zmniejszam dmuchawę to po otwarciu klapy jest jak na moje oko dużo czarnego dymu

proszę o poradę którym parametrem najlepiej ruszyć i na co zwrócić uwagę, może zmienić czas podawiania na więcej i zwiększyć przerwe ? Ale ten typ kotła ma domyślnie 5s

a może jest jakiś ogólny schemat jak ustawiać kocioł - od jakiego parametru zacząć - na co patrzeć po kolei i co korygować ;-) Jak ktoś napisze taki algorytm to zrobi tu chyba furrorę...

z góry dziękuję za wszystkie rady
piotr

Witam
Ja mam czas podawania 5s,
przerwa 16 s,
temp. CO 70st,
moc dmuchawy 30%
podtrzymanie 30 min
wszystko chodzi - Ling Duo 25,
powierzchnia grzewcza 180 m kw
zużycie około 7-8 dni na zasobniku z groszkiem

Ustwawienia jak u kolegi wyżej. Drogą do sukcesu palenia w tym kotle to jakość ekogroszku, najgorszy jest niesezonowany - mokry. Aby nie było sadzy należy pamietać o jednej zasadzie; czysty kocioł - to wygrzany kocioł. Pamiętać należy, że temperatura na wyświetlaczu (Recal art 3000 premium) jest temperaturą zasilania instalacji CO a nie temperaturą CO. Producent zaleca, aby była ona nie mniejsza niż 65 stopni. Co dziwne, aby to kontrolować trzeba wchodzić do statystyk kotła. Ta informacja powinna być raczej wyświetlana na bieżąco, skoro utrzymanie tej temperatury jest odpowiedzialne za ograniczenie korodowania kotła.

Ustwawienia jak u kolegi wyżej. Drogą do sukcesu palenia w tym kotle to jakość ekogroszku, najgorszy jest niesezonowany - mokry. Aby nie było sadzy należy pamietać o jednej zasadzie; czysty kocioł - to wygrzany kocioł. Pamiętać należy, że temperatura na wyświetlaczu (Recal art 3000 premium) jest temperaturą zasilania instalacji CO a nie temperaturą CO. Producent zaleca, aby była ona nie mniejsza niż 65 stopni. Co dziwne, aby to kontrolować trzeba wchodzić do statystyk kotła. Ta informacja powinna być raczej wyświetlana na bieżąco, skoro utrzymanie tej temperatury jest odpowiedzialne za ograniczenie korodowania kotła.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.