273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

HEITZ EKO 16 - 45

Witam, poradziłem sobie ze zrywaniem klina, otóż kupowałem miał porcjami (woziłem przyczepką) no i ostatnią partię miału niestety pokusiłem się na nieco inną (nawet trochę droższą) lecz okazała się trefna, zmieszana ze żwirem, po wypaleniu w popielniku i zbiorniku pod rotorem było pełno drobnych kamieni. Nie mogłem długo dojść do ładu, aż tu skończył się ten trefny miał i problem jakby ręką odjął. obecnie pale eko z czeskim eko i wrzucam drewno na ruszt, idzie całkiem nieźle, aha, zapomniałem dodać że mam ruszta wodne, piec heitz eko 3 34kw ma trochę inny komputer, ale ogólnie to polecę ten piec, jest wydajny i ekonomiczny, przy zrywaniu klina bardzo dużo zależy od jakości ekogroszku. Jeżeli chodzi o brud, to jest troche kurzu, ale nie zwracam na to zbytniej uwagi gdzyż piec jest w budynku obok (4m przewody idą pod ziemią) więc w domu nie mam problemu z brudem z pieca :)
Jak decydowałem się na ten piec każdy zalecał mi 24kw, lecz dzięki Bogu nie dałem namówić się na oszczędności i wziąłem 34kw, piec bez problemu daje rade i jest dość ekonomiczny, tak że lepiej brać lekki zapas pieca :)

Witam, poradziłem sobie ze zrywaniem klina, otóż kupowałem miał porcjami (woziłem przyczepką) no i ostatnią partię miału niestety pokusiłem się na nieco inną (nawet trochę droższą) lecz okazała się trefna, zmieszana ze żwirem, po wypaleniu w popielniku i zbiorniku pod rotorem było pełno drobnych kamieni. Nie mogłem długo dojść do ładu, aż tu skończył się ten trefny miał i problem jakby ręką odjął. obecnie pale eko z czeskim eko i wrzucam drewno na ruszt, idzie całkiem nieźle, aha, zapomniałem dodać że mam ruszta wodne, piec heitz eko 3 34kw ma trochę inny komputer, ale ogólnie to polecę ten piec, jest wydajny i ekonomiczny, przy zrywaniu klina bardzo dużo zależy od jakości ekogroszku. Jeżeli chodzi o brud, to jest troche kurzu, ale nie zwracam na to zbytniej uwagi gdzyż piec jest w budynku obok (4m przewody idą pod ziemią) więc w domu nie mam problemu z brudem z pieca :)
Jak decydowałem się na ten piec każdy zalecał mi 24kw, lecz dzięki Bogu nie dałem namówić się na oszczędności i wziąłem 34kw, piec bez problemu daje rade i jest dość ekonomiczny, tak że lepiej brać lekki zapas pieca :)

Piszesz, że nie oszczędzałeś kupując piec a teraz co robisz? Miał z Eko i drzewo. Albo czeski eko. Nie ma gorszego łajna jak czeski czy ruski eko. Piszesz, że masz 160 m^2 do ogrzania - uwierz - 24kW w zupełności. Ja mam 250 m^2 i eko2 24kW i przy -30 chodził na samym eko ustawiony na ok 70%. nie chce mi się "trzepać" całego forum szukając Twoich wypowiedzi - jak wygląda twoja instalacja. Pierwsza podstawowa sprawa czy masz zawór 3-4-drogowy. Pisząc, że palisz eko+drzewo na ruszcie mogę się domyślać, że nie.

Witam wszystkich użytkowników kotłów firmy heitz posiadam model eko2 16 kw na sterowniku fuzzy logic śmiga bez problemu oczywiście nie ma co oszczędzać na jakości paliwa mam 120 mkw i 100l cwu przy -20 7-8 dni na zasobniku a obecnie 0-15 10-12 dni. cwu latem ok 1 miesiąca. Kotłownia miała kosztować do 3 tyś zł a wyszło 7 tyś po namowie fachowca mówił że na tym nie warto oszczędzać i czytając wypowiedzi poprzedników miał rację .polecam ten piec prosty i wydajny w użytkowaniu.

Mógłbyś podać swoje ustawienia pieca?

ostatnio miałem 10/20 wiatr 4 a teraz mam 10/40/3

Jutro wymieniam sterownik na bardziej inteligentny. Będzie niem perfekt firmy elster

Jakie są Wasze optymalne ustawienia Heitz Eko 2 16 kw podawanie, praca, moc nadmuchu, histereza, temperatura zadana kotła.?

Witam, Prosze o podanie waszych ustwien dla pieca Heitz eko 2, moc 16 kw..

Nie mioge sobie z tym poradzic. Pomocy.

posiadam ten sam typ pieca z tym samym sterownikiem metraz budynku zblizony prosze o podanie parametrow pracy pieca z gory dziekuje

Posiadam piec Heitz Eko2 16kw ze sterownikiem Ekomax 800r. Uzytkuje piec od lipca kiedy to chodzil sobie tylko na ogrzanie cwu, od początku października chodzi juz na wszystkich obiegach. Dom nowy, ocieplony 115 mkw. Podłogówka plus kaloryfery. Zaznaczam ze piec chodzi tylko i wylącznie w trybie automatycznym Fuzzy Logic, ja nic nie ustawiam prócz temperatury na piecu i cwu. Piecyk spala teraz przy temp. ok 0 st.C w dzien, -2 w nocy 10 kg ekogroszku-groszek Ekoret. Jestem bardzo zadowolony z tego pieca, jest super wydajny, zasyp starcza prawie na 12 dni bez zagladania do pieca! Polecam ale tylko z Ekomaxem 800r.

a jakie ustawiles parametry dla kotła, mieszacza bo nic innego nie ustawisz w trybie fuzzy logic?

Posiadam heitz eco 16. W tym roku zakupiłam czeski ekogroszek. Dom 160m, podłogówka 33m, 11 grzejników, dom ocieplony. Bez zaworu 4-drogowego, głowice termostatyczne na grzejnikach na 3 pozycji. Ustawienia: temp. zadana 57 stopni, podawanie 10, przerwa 20, nadmuch na 1 (osłona na wentylatorze zasłonięta w 3/4) przy 9-stopniowej skali, z wentylacji zew. do wentylatora doprowadzona rura elastyczna. Do osiągnięcia temp. zadanej kocioł potrzebuje ok. 8 min. (Od 55 st. do 57). Temp. zadaną trzyma ok. 10 min.
Temperatura w domu ok. 22 stopnie, na zewnątrz -10 w nocy, -5 w dzień. Zużycie ekogroszku - 100 kg na 4-5 dni. Nie jest najgorzej :)

Cześć. Jak ktoś na terenie powiatu puckiego.ma heinz 16 z regulatorem ECOMAX 800 lub podobny proszę o kontakt na meil kobi_kobi@wp.pl.Chciałbym Się spotkać w celu wymiany doświadczeń. Mam piec od roku i jeszcze na sto procent go nie opanowałem. Chciałbym się poradzić . Pozdrawiam i czekam na meil . Paweł z Władysławowa

do Maro
Tak, w trybie Fuzzy Logic za wiele nie ustawisz, temperature pieca mam na 50 st., mieszacza na 45, cwu 45. W nocy 0d 23 do 5 00 wszystkie temperatury schodzą -3 stopnie. Zawory na grzejnikacha na 4 w skali 5 stopn. Mam doprowadzenie powietrza z zewnatrz ale nie rurą bezp. do wentylatora bo w ostre mrozy powietrze o temp. np -20 bedzie trafiac prosto w piec a to chyba niedobrze. Ecomaxa juz niezle przestudiowalem :) jak ktos ma pytania, wymiana doswiadczen to zapraszam.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.