273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

dym papierosowy w pubie

Wally , wymachujesz nam przed oczami tymi swoimi filtrami jak sztandarem twierdząc że "całkowicie" , "zupełnie" i "ze 100% skutecznością". Każdy ma oczywiście prawo reklamować swoje produkty ale Wally za kogo Ty się uważasz , iż sądzisz, że będziemy Ci bezgranicznie wierzyli, zwłaszcza że już parę razy minąłeś się z prawdą (nie potrafiłeś odpowiedzieć na żaden zarzut odnośnie central Ventex) a na dodatek "zmęczyłeś się" odpowiadaniem na pytania . I teraz też piszesz że: Instytut Medycyny Wsi to "jedyny ośrodek w Polsce zajmujący się bakteriami i skutecznością filtracji tych bakterii", może jedyny, który Ty znasz. Mogę Cię zapewnić że WAT też się tym zajmuje i pewnie 10 innych ośrodków. Skuteczność filtracji 100% ? ale zbadana jaką metodą , grawimetryczną ? Być może nie wiesz ale już od dawna wszyscy projektanci i technolodzy posługują się oznaczeniami filtrów EU (EN779:1992) Powinieneś też wiedzieć, że nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi a najgłupszą jest obrażanie pytającego bo świadczy nie tylko o małej wiedzy ale i braku elementarnej kultury osobistej. Piszesz że szukam dziury w całym , nie masz racji. Jeżeli ktoś pisze że "całkowicie" , "zupełnie" i "ze 100% skutecznością" to mam prawo mieć wątpliwości i zadawać pytania. Czasami być może mylę się , być może wyciągam zbyt daleko idące wnioski lub błędnie sugeruję się znanymi mi rozwiązaniami ale to Ty musisz mnie i innych czytelników forum przekonać że to co mówisz jest wiarygodne a nie zawsze Ci się to udaje. Co do elektrody jonizującej to Ty oczywiście nic o tym nie pisałeś ale taki napis jest na schemacie w DTR-ce , rzeczywiście ma znak "-" a nie "+". Nie rozmawiamy o skuteczności filtracji bakterii tylko dymu i zapachu i tu nadal pozostaje aktualne pytanie nr 1 (w jakich produktach spalania tytoniu siedzi zapach i czy elektrofiltr go wyłapuje) . Nie wyjaśniłeś też jaka jest skuteczność filtracji dla różnych wydajności. W DTR-ce dla filtra SFE1200 podane są parametry w zakresie przepływów od 100 do 1200 m3/h. Czy chcesz powiedzieć że skuteczność filtracji zarówno bakterii i dymu i zapachu tytoniowego 100% jest dla 1200 m3/h ? Niepotrzebnie się denerwujesz tym że napisałem o artykule "beletrystyka" (powinienem "popularno-naukowy"), doceniam Twój wkład w propagowanie wiedzy o zanieczyszczeniach ale inżynier aby coś zaprojektować musi mieć liczby wzory, tabele, wytyczne, normy i technologię. Jak zgłosi się klient co będzie chciał centralkę domkową z filtrem antyalergicznym to mu (być może) polecę Ventexa z elektrofiltrem i tylko na taki konkret przełoży się ten artykuł. Mnie osobiście razi jego niechlujstwo językowe, jakby autorowi nawet nie chciało się go przeczytać 2. raz albo dać komuś do sprawdzenia. Pozdrawiam, Gnom

Nie wiem skąd Chińczyka tutaj wziąłeś - bo skośnych oczu nie mam - a na twoich dowcipach widać się nie znam , ( może jestem za mało inteligentny co twoich Standardów).
Jeśli chodzi o certyfikację filtrów , które zatrzymują bakterie i wirusy ( co jak wiesz nie oznacza anty alergiczne) - to pierwsze kroki w certyfikacji takiego filtra są właśnie w IMW a nie w WAT , jak sugerujesz. Raport, jak był badany filtr, jest w Internecie i możesz to sobie ocenić czy metody są rzetelne - czy też nie , ale badania były prowadzone pod nadzorem prof. Jacka Dutkiewicza , eksperta w zakresie bakteriologii i wirusologii. Pokaż mi źródło jakiegokolwiek INNEGO - filtra elektrostatycznego ,przebadanego w Polsce i gdzie można zobaczyć te wyniki?. To podyskutujemy o rzetelnych badaniach. Bo Gnomie , znowu mamy twoja semantykę słowną; "prawie" "całkowicie" - jak się pisze , że jest przebadany - to Ty lepiej uwierzysz tabelkom z innego kraju - niż badaniom w naszym?. Badany filtr - jak jest to wyszczególnione w Internecie - dotyczy filtra przepływowego PFE-500. Filtr SFE-1200 nie był badany . Jakkolwiek , jego prędkości przepływu przez filtr są podobne (ponieważ sekcja filtra jest ponad dwukrotnie większa). Skuteczność filtra zależy bezpośrednio od prędkości przepływu [powietrza i stężenia zanieczyszczeń w powietrzu (poza innymi jeszcze ważnymi współczynnikami). Oczywiście możemy zrobić super katalog , przebadać filtr w poprzek i w wzdłuż, co każde 50m3/h i co 0.1 m/sek oraz wydać na badania 500-700 tys. zł - i co z tego wyniknie?. Że będę czekał 5-8 lat ,aż mnie to się zwróci?. Ludziska maja problem z " absorpcją" słowa elektrostatyczny - a co dopiero z zakupem takiego urządzenia. Czy ty Gnomie pracujesz na własny rachunek? - czy walczysz o każdy grosz tak jak ja?. Bo wiele twoich pytań jest tak surowych i akademickich - jakbyś NIC nie wiedział o tzw "kosztach". Koszty Produktu Gnomie - to nie tylko badania , ale zaprojektowanie produktu , linii produkcyjnej i narzędzi , testowanie , opakowanie, dystrybucja i marketing . Czy kiedykolwiek dodałeś te koszty RAZEM ? i wiesz o czym mówisz? . Twoje pytania to czysta forma przerostu treści nad formą. Bo jak jesteś tzw; " pencil pusher" - to nie mamy z Tobą o czym rozmawiać. Przy biurku zawsze łatwiej się wymądrzać, niż coś zrobić samemu i zarobić forsę z efektów własnej pracy. Ot i co.
Nie bardzo kumam , o co Ci chodzi z centralkami Ventex-u ?, musiałem coś przeoczyć w dyskusji..
Pytasz się Gnomie - w jakich produktach spalania tytoniu jest zapach? - a Ty myślisz , że ja mam laboratorium kopcenia tytoniu? I badam jego skład? - znam to z literatury beletrystycznej oczywiście. (Jak wiesz coś więcej niż ja - to podziel się Brachu na stronach , wtedy Ciebie trochę po krytykujemy?. Co prawda , krytyka nie zawsze oznacza wiedzę, często oznacza tylko i wyłącznie wywyższanie siebie samego, kiedy ma się szanse skrytykować kogoś lepszego od siebie. Ja do tego konkursu jednak nie przystąpię - krytykę pozostawiam Tobie. Masz taka potrzebę psychiczną….)
Wiem natomiast dobrze , że dym mieści się w zakresach sprawności pracy filtra i dym nie ma budowy , która pozwalałaby mu na aktywne mieszanie się z powietrzem (pod względem budowy atomowej) i jest "zawieszony" w powietrzu , co daje przesłanki , że ulega naładowaniu się ładunkiem podczas przepływu przez pole elektrostatyczne - naładuje się i przylgnie do wykładziny kondensatora. Takie są prawa fizyki i fakty . Filtry takie, już pracują od ponad 30 lat. Skutecznie eliminując zapachy z dymu papierosowego. Wykorzystujemy te same zjawiska fizyki ( elektrostatyki).
DTR-ek nie pisze ja , więc widać z tego , że mamy więcej inżynierów niż literatów w naszej firmie. Dokumenty te ulegają dosyć szybkiej ewolucji , ze względu na zmiany konstrukcyjne produktów. Jak Masz jakieś wątpliwości , zawsze wyślij e-maila - to Ci łopatologicznie wytłumaczymy co i jak. A może szukasz pracy jako "proofreader" do naszych opisów technicznych?.

WNIOSKI: Filtry elektrostatyczne firmy Koss nie były badane na skuteczność usuwania składników dymu tytoniowego i zapachów dymu ponadto Wally nie zna dokładnie składu i właściwości dymu tytoniowego a więc stwierdzenie Wallego że "Sufitowe filtry eletrostatyczne .które całkowicie i skutecznie usuwają zapach i dym Zobacz www.koss.pl" było nieuprawnione. KOMENTARZ: Oczywiście że filtr elektrostatyczny wyłapuje jakąś (pewnie dużą) część produktów spalania tytoniu ale Wally to nie jest sklep internetowy tylko forum techniczne, takie reklamowe stwierdzenia to możesz pisać na stronie firmowej. Ja jestem bezrobotnym emerytem ale co to ma wspólnego z rzetelnością Twoich wypowiedzi ? Czy fakt , że zarabiasz sprzedając filtry usprawiedliwia nieścisłości ? Być może strategia obrażania oponentów sprawdzała Ci się do tej pory ale muszę cię rozczarować co do mojej osoby, nie jesteś w stanie mnie zniechęcić, za każdym razem kiedy będę uważał że mijasz się z prawdą możesz liczyć na mój komentarz. PS. centralki Ventex : wątek: "jaki rekuperator wybrać?"

WNIOSKI: Filtry elektrostatyczne firmy Koss nie były badane na skuteczność usuwania składników dymu tytoniowego i zapachów dymu ponadto Wally nie zna dokładnie składu i właściwości dymu tytoniowego a więc stwierdzenie Wallego że "Sufitowe filtry eletrostatyczne .które całkowicie i skutecznie usuwają zapach i dym Zobacz www.koss.pl" było nieuprawnione. KOMENTARZ: Oczywiście że filtr elektrostatyczny wyłapuje jakąś (pewnie dużą) część produktów spalania tytoniu ale Wally to nie jest sklep internetowy tylko forum techniczne, takie reklamowe stwierdzenia to możesz pisać na stronie firmowej. Ja jestem bezrobotnym emerytem ale co to ma wspólnego z rzetelnością Twoich wypowiedzi ? Czy fakt , że zarabiasz sprzedając filtry usprawiedliwia nieścisłości ? Być może strategia obrażania oponentów sprawdzała Ci się do tej pory ale muszę cię rozczarować co do mojej osoby, nie jesteś w stanie mnie zniechęcić, za każdym razem kiedy będę uważał że mijasz się z prawdą możesz liczyć na mój komentarz. PS. centralki Ventex : wątek: "jaki rekuperator wybrać?"

Słuchaj kolego. Nie mam zamiaru edukować każdego, kto zadaje głupie pytania. Jak nie wiesz z czego składa się dym papierosowy - to poczytaj sobię beletrystykę , do kórej tak chętnie każdego odsyłasz!!. Ponieważ jestem jedyny w Polsce co zaprojektowałem , wykonałem i przebadałem taki filtr , który posiada przebadane wysokie stopnie filtracji ( i się sprzedaje !!) - I to nie twoja racja jest tylko dlatego ,że umiesz żędzić na stronach , próbując gnoić każdego , kto inaczej literkę postawi - tylko racja jest moja !- Bo ja WIEM co piszę i co wykonałem i co sprzedaję!
Trochę szacunku do badaczy i prawdziwych inżynierów mądralo!
ps
Jeśłi chodzi o centrale Ventex - dawno ci powiedziałem - Sprawdzianem jest sprzedaż - a nie głupie bablanie !!!
Sprzedaż central VENTEX , przekroczyła 200 tys miesięcznie w listopadzie 2003 tego roku. Niech sie pochwalą INNI lepsi - co maja SUPER produkty- tylko sprzedaż do bani !!.
A DLACZEGO sprzedają się centrale VENTEX Gnomie? - wiesz dlaczego ?
BO JEST NAJLESZA ZA SWOJA CENĘ !!
I możesz pisac swoje egzorcyzmy Gnomie - KLIENT WIE lepiej od Ciebie !!
Na Tyle bablania z Tobą! -jestem zmęczony Twoim stylem i wywodami
Już więcej nie będę odpowiadał na twe rzępolenie

A gdzie Ty te centrale sprzedajesz? Do Chin ? Wg danych GUS do końca sierpnia tego roku wydano 38,1 tyś pozwoleń budowlanych w CAŁEJ POLSCE. Jak to ma się do 200 tyś central na miesiąc, ludzie kupują na zapas? A co do Twoich wynalazków, zlituj się nad nami maluczkimi, nie trzymaj już nas dłużej w niepewności i zdradź nam jak działa wymienik o dużej sprawności odzysku co się w ogóle nie szroni ? Chyba już opatentowałeś to cudeńko ? No i nie zmieniaj swojego przesłodkiego stylu wysławiania te "literatki" są przecież takie urocze. Dziekujemy Ci o Wielki Naukowcu i Przodujący Wynalazco że zniżasz sią do nas maluczkich abyśmy mogli przejrzeć wreszcie na oczy w blasku Twojej wiedzy.

proszę o jeszcze

Gnomowi pomyliły sie złotówki ze sztukami
Jakbym sprzedawał 200 tys sztuk/miesiąc - to pobiłbym Kulczyka i nie miałbym czasu na odpisywanie tych głupot co Gnom wygaduje na stronach w Internecie, tylko leżałbym na plaży paląc cygara.

Proponuje Plasmacluster - oczyszczacz Sharpa!

Proponuje Plasmacluster - oczyszczacz Sharpa!

Nazwa ładna a czy można na jakiejś stronie obejrzeć to cudo ?

Panowie opanujcie sie to forum dla ludzi ktorzy chca rzetelnej odpowiedzi.Filtry elektrostatyczne nie zatrzymuja GASOW i produkuja ozon oraz tlenki azotu.Napiecie 7KV hmm zbyt jonizuje powietrze.Filtr KOSS
jest polsrodkiem znacznie polepszajacym jakos powietrza.Musi byc dostarczone swieze powietrze do pomieszczenia!

Jak cząsteczki gazu - tlenki azotu, tlenki węgla inne substancje organiczne w stanie gazowym mogą "osiąść na elektrodzie" - a potem jak je zetrzeć?

Myciem elektrod w KOSS-ol
To taki płyn do czyszczenia aluminiowych powierzchni

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.