273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Dokuczliwe dźwięki z wentylacji okapu

Cześć, chciałbym poradzić się w związku z problem, z którym zmagam się od jakiegoś czasu, a mianowicie uciążliwe dźwięki pochodzące z wentylacji, dokładnie z okolic rury okapu kuchennego. Jest to coś w stylu uderzeń powietrza, klap? Dźwięki pojawiają się w różnych odstępach, czasami są pojedyńcze, a często zwielokrotnione. Występują różnie co 5, 10min.. Wydaje mi się, że dni wietrzne mają tutaj znaczenie, ponieważ to w nie występują najczęściej. Chciałbym poznać Waszą opinię i może jakieś wskazówki, czy połączenie z okapem(rura spiro) jest tutaj poprawne i trochę czytałem i czy zawór szczelny np. helios miałby tutaj pomóc w jakiś sposób? Jeśli nie pomogą żadne półśrodki, chciałbym zgłosić to oczywiśćie zarządcy, jednak tutaj prosiłbym o wskazówki jak to ugryźć? Czy pownieniem najpierw zgłosić się do niezależnego eksperta w tej sprawie, który zbadałby temat? Dodam, że problemem jest fakt, że nie występuje to w każdy dzień, są dni kiedy jest zupełna cisza.. Kuchnia połączona z jest z salonem, w którym jest okno z wywietrznikiem higrosterowanym, ale nie wiem czy może to mieć jakieś znaczenie. Jest to nowe mieszkanie, w nowym bloku(2 piętrowym, mieszkanie znajduję się na 1 piętrze). Z góry dziękuję, za wszelkie zainteresowanie tematem.
zdjęcia:
zapodaj.net/3bc033567a448.jpg.html
zapodaj.net/c1940fc06ada7.jpg.html

Zmagam się z podobnym problemem - czy udało ci się go rozwiązać? Jeżeli tak to podzieliłbys się co było przyczyną?

zmagam się z tym samym problemem czy udało się go u Państwa rozwiązać?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.