Gość: brax
2018-12-06 00:20
#1
Czy w mieszkaniu z nieotwieralnymi oknami (ppoż) z wentylacją wywiewno mechaniczną da...
Pewien warszawski deweloper sprzedaje mieszkania, w których ze względu na przepisy przeciwpożarowe (minimalna odległość okien od budynku) zamontował okna nieotwieralne. Żeby zapewnić wentylację zainstalował wentylację o poniższej specyfikacji. Załączam również plany wentylacji dla mieszkania ( mieszkanie ok 60m, wysokie ponad 4 metry)

Zgodnie z projektem architektonicznym w części mieszkalnej budynku przewidziano wentylację mechaniczną wywiewną realizowaną przez wentylatory kanałowe wywiewne zlokalizowane na poziomie 2 piętra w przestrzeni instalacyjnej w komunikacji.
Zaprojektowano i wykonano oddzielne wyciągi powietrza z:
- pomieszczenia łazienki – 50m³/h (system Ł)
- pomieszczenia kuchni - 50m³/h (system K)
- okapu kuchennego (system OK).

Dodatkowo dla mieszkań zlokalizowanych w strefie ppoż. ze względu na brak możliwości zastosowania nawietrzaków w oknach przewidziano mechaniczny nawiew powietrza do pomieszczenia.

Instalację zaprojektowano i wykonano na urządzeniach firmy systemair. W piwnicy znajduje się wentylator kanałowy MUB 025 315EC-POT (z nagrzewnicą wodną typu VBC 200-2) zapewniający napływ świeżego powietrza o wydajności 100m³/h. Na dachu natomiast znajdują się wentylatory kanałowe TFSR 160EC (system Ł i K) oraz wyrzutnia dachowa (system OK).

Co się dzieje w takim mieszkaniu jak np przypalę garnek i chcę wywietrzyć? Czy takie mieszkanie można brać pod uwagę, czy należy odrzucić na starcie.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za opinie.
Gość: gosc 123
2018-12-08 10:42
#2
Ilość powietrza doprowadzona do łazienki/kuchni jest przepisowa; lokalizacja nawiewów i wyciągów również ok. Proszę sie dowiedziec jak beda rozliczane koszty eksploatacji/ naprawy wentylatory i nagrzewnicy o jakich Państwo piszą. Najwiekszy problem to brak nawiewu kompensacyjnego dla wyciagu do okapu kuchennego. Skoro nie mamy okien to w przypadku przypalenia garnka trzeba poczekać na całkowitą wymianę powietrza w pomieszczeniach: kubatura mieszkania to ok. 240m3; na całkowitą wymianę powietrza przy strumieniu 100m3/h potrzeba ponad 2 godzin.
  • 1