273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Cofający się czad w bloku

Witam. Mieszkam w bloku na ostatnim , trzecim piętrze. Od tego sezonu grzewczego pojawił się problem z cofającymi się spalinami od któregoś sąsiada z dołu. W bloku wszystko słychać , także wiem kiedy ktoś odpala piecyk i np. kąpie się albo myje naczynia. Mam zamontowany w łazience czujnik czadu i chwilę po odpaleniu piecyka u sąsiada z dołu zaczyna wyć. Na początku myślałem - ok zostawie rozszczelnione okna, nie powinno się cofać. Nie pomogło. Kilka dni temu po telefonie do wspólnoty, zdecydowano o przedłużeniu mojego komina o metr ( nie widziałem schematów, ale z tego co mówił kominiarz mój kanał spalinowy jest osobny od zbiorczego). Również nic to nie pomogło. Nie ma też znaczenia pogoda - wiatry, "ciężkie powietrze" sytuacja się powtarza. Czujnik mam 100% sprawny. Kominiarz po sprawdzeniu ciągu stwierdził ,że wszystko gra. Co tu może się dziać? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Dodam ,że w zeszłym roku sytuacja zdarzyła się może z 4-5 razy i to tylko w czasie dłuższego używania piecyka przez sąsiada. Wtedy stężenie CO osiągało maksymalnie 100 ppm. Teraz dochodzi do 800... Obstawiam, że wzrost stężeń może być winą gorszego stanu sąsiadowego piecyka. Jednak te spaliny nie powinny się w żadnym wypadku cofać!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.