273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Brak Cugu W kominie POMOCY!!!

witam wszystkich serdecznie mam problem z ciągiem w kominie mianowicie posiadam kuchnie węglową i za żadne skarby nie chce się w niej palić jak się zacznie rozpalać to się raczej słabo tli i dym leci cały na mieszkanie komin jest drożny wentylacja tez kominiarz rozkłada ręce i mówi ze wszystko powinno być ok składa winę na mało kubaturę mieszkania ale w pokoju mam rakietę i pali się w niej doskonale tylko to od groma potrzebuje paliwa i ciężko z tego utrzymać stało temperaturę w mieszkaniu nie wiem co mam z tym zrobić a idzie zima i jest kłopot bo paląc w tej rakiecie zbankrutuje na opale:( serdecznie dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Czy w pomieszczeniu w którym masz kocioł, jest wentylacja? Otwarta kratka, stale otwarte okno, czy coś tego typu?

Zalecam podłączyć dolot zimnego powietrza z zewnątrz bezpośrednio do komory spalania jeżeli jest takie przyłącze w tym piecu. Jeśli nie ma to jedynie generator ciągu kominowego GCK200-CH lub GCK150-CH. Może nasady kominowe typu ROTOWENT DRAGON lekko wspomogą ciąg. Nie mylić z beznadziejnymi strażakami na panewce.

Można też wydłużyć komin jeśli jest taka możliwość. Jak jest murowany (czyli bez wkładu kominowego) to wtedy podstawa + rury + Dragon wciskany. Powinno pomóc.

Nawiew powietrza do pomieszczenia z tym kociołkiem też powinien być zrobiony. Standardowo przepływ 20cm2 ale można coś mniejszego, bo wyziębi zimą. Najlepiej regulowane anemostatem lub naiwtrzak ze stabilizatorem i grzałką. Np NOS150-CC lub NOGS150-CC firmy DARCO. Zapraszam na www.centrumgaja.com

Kontakt do mnie: wentylacje@centrumgaja.com

Zamów wizytę mistrza kominiarskiego a nie jakiegoś psedo kominiarza.

tak jest kratka wentylacyjna otwarta ciąg ma na mieszkanie i do tego wlot powietrza w oknie. jak okno otwieram to ciągnie jak szalone a jak zamykam to zaczyna się tlić i cofa dym i czad na mieszkanie.

Skoro wlot powietrza masz tylko oknem, to okno powinieneś mieć ciągle otwarte. Nie ma dopływu powietrza- nie ma ciągu w kominie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.