273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kratki w bloku - brak ciągu

Panie Rafale z uwagi na 13 lat okupacji mojego lokalu przez ASM mianowanej przez kominiarza na "właściciela osiedla" kopionego na własność od INPRO zapraszam do mnie. Jak Pan się zgodzi to wystąpimy razem o grant do UE na wprowadzenie do budownictwa Parwa Newtona. Dodam, że jako dowody na szkodliwość CO2 mam pisma urzędowe. Tylko cudu z wentylacją nie moge się doczekać! Dodam, że mamy sierpień! Pan zrobi pomiar wydatku komina fi 150 mm, H ok 2.5 m! Albo Pan udowodni ,że jest 70 m3/h ( bo kuchnia jest z gazem), albo przedstawi protokół do grantu edukacyjnego dla Polski. Dodam, że w br. jeszcze nie było obowiązkowej "kontroli grawitacji"! A to co sie dzieje w polityce, to sam Pan widzi. Dla tego Panu przypomnę o badaniach Chińczyków: Minmin Luo z Narodowego Instytutu Nauk Biologicznych w Pekinie i zespół zajęli się badaniem tych komórek nerwowych. Zgodnie z doniesieniami Chińczyków, myszy wyczuwały CO2 przy stężeniu 0,066%. Aby lepiej naświetlić umiejętności gryzoni, przytoczymy trochę danych. Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze to 0,038%. Stanowi on także 4,5% wydychanych przez człowieka gazów, a stężenie jeszcze bezpieczne dla naszego gatunku to 0,5% !.Ponieważ do 2100 roku poziom dwutlenku węgla w atmosferze ma wzrosnąć do 0,05-0,1%, należy się spodziewać zmian w zachowaniu gryzoni. W miarę wzrostu stężenia CO2 zwierzęta te stawałyby się bardziej strachliwe lub agresywne.Gdy podczas eksperymentów myszy mogły wybierać między obszarami o mniejszym i większym stężeniu gazu, unikały otoczenia ze stężeniem CO2, które przekraczało 0,2%. My ludzie nie mamy jednak wyboru! I tu powołam się na badania naukowe podobne objawy co do agresywnych zachowań są u dzieci i polityków! Czy to nie dowód na efekt cieplarniany? Nie napiszę kto jest winny, bo liczę na Panską pomoc i owocną współptacę. Wyślę Panu ofertę wspólnego grantu i artykułu! właśnie skończyłem taki pisać o wodzie! Co tam się dzieje to zgroza ( też chyba efekt kwasicy mózgów) i lepiej tego nie pisać, bo czekam na recenzje! Mam nikłe nadzieję, że znajdę kilku fachowców z tytułem Prof. co zrozumieją co znaczą słowa "potencjał oksydacjyjny" Eh.

Dzien Dobry
Mam taka sprawe. Byl ostatnio u mnie kominiarz i stwierdzil ze musze zmienic kratki wentylacyjne na standardowe a nie elektryczne. ( Mam w lazience piec Junkers ). Czy moge to obejsc w taki sposób aby niezmieniac kratek. Czy moge mu powiedziec ze kratki chodza na okragło i mam ciag caly czas ?? Zreszta mam zamontwany czujnik czadu w lazience. Czy to tezniemozebyc argumentem ??

Napewno możesz obejść, ale prawdopodobnie będzie to ostatnie obejście w twoim życiu. Jeżeli wierzysz, że czujnik zadziała zanim czad się pojawi, czyli jeszcze jak go nie ma, to może się udać.

Zapraszałem "mieszkańcu bloku"! Rodzynka ci wytłumaczyła, że jeszcze musisz trochę poczekać. Z "Raportu Pentagonu" wynika, że za kilka lat nastąpi kolejne zlodowacenie. Wtedy odetchniesz spokojnie bo t zew < 12 st będziesz miał przez cały rok. Pan "MAciej Architekt" ci wytłumaczył, że on nie ma zielonego pojęcia o badaniach Moliera. Taki zapewne i tak nie policzy komina. On liczy na wiedzę opartą na "guziku" Pana Kominiarza. Mieszkańcu bloku w lokach bywa, że pod działaniem wiatru wyciągnie ci z mieszkania zaduch jaki sam produkujesz. O ile pod oknem nie masz jakiegoś komina, z którego nadciśnienie przez nawietrzaki wtłoczy ci spaliny do mieszkania. Na szczęście dla Ciebie oprócz guzika u kominiarza pozostała Ci jest jeszcze wiara Rafała (rf@aereco.com.pl) w nawietrzaki. Radze Ci iść do sklepu i zobaczyć jak to rygląda. Mieszkańcu bloku otwórz okno, a zobaczysz w ramie otworki. Jak jesteś dobry z matematyki to policzysz ich sumaryczną powierzchnię i porównasz powierzchnie n fi otworków Np 8 mm ( do kwadratu)ze średnicą komina Np fi 150mm do kwadratu. Wyjdzie ci że to jest prawie to co guzik u Pana Kominiarza. Gdybyś więc brał przykład z budownictwa, to najlepiej bierz przykład z Afryki. Coś takiego jak miał Kadafi - namiot. Ten najmądrzejszy przywódca Świata po zapoznaniu się zw świeżym powietrzem , po zburzeniu pałacu zamieszkał w namiocie i tak docenił tę tradycję, że nawet pod Kremlem mieszkał w namiocie.

ja mam dwa nawiewniki kuchnia, pokoj
mikrowentylacje robie w czasie gotowania posiłkow
niestety kratka wentylacyjna nie ciągnie, nawiewa zimne powietrze mieszkanie bardzo sie wychładza , sa podzielniki ciepła na kaloryferach mam wiekszy pobor ciepła mam dopłaty , i co robic z tym problemem, zarządca nie reaguje na pisma, a wystarczyło by chyba sprawdzić sczelość komina tego niechcą zrobic,

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.