273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

JAKI WYBRAĆ PIEC NA EKO-GROSZEK ?

Też mam takie wrażenie, że reklama to dzwignia handlu. Przecież każdy normalny monter wie, że najlepsze kotły ma Defro i Stanmark.



A czy znajdę tu użytkowników kotłów Ekowitt? Najbardziej interesuje mnie kocioł Ares, chętnie poczytam opinie użytkowników.

Co do kotła EKOWITT coś mi się o uszy obiło ze ma sąsiad ale pewności nie mam, mogę dopytać , ja mam zupełnie coś innego wiec nie pomogę
A na czym Ci najbardziej zależy przy wyborze ? I dlaczego ekowit właśnie?

Ja mam kocioł KJ G z Piecbudu (19kW), u nas spisuje się powiem szczerze bardzo dobrze, ale co się przed zakupem naszukałem, to moje. Mam do niego zamontowany sterownik pokojowy, także zapominam, że mam piec.

Też mam piec od Piecbudu i mogę potwierdzić, że dobra firma. Piec trzyma ciepło w największe mrozy, bardzo porządny. Mam na eko groszek i to był dobry wybór.

Ja mam ecoPerfekt Lazara. Dlaczego akurat ten? Przekonała mnie prosta obsługa, swobodność czyszczenia i rozbudowana oferta serwisowa. Oczywiście nie planuje, ani nie chciałbym go naprawiać, ale zawsze warto mieć serwis "pod reką". Lazar ma coraz więcej miejsc serwisowych co również mnie przekonało.

u siebie od ponad roku mam zainstalowany kocioł z Piecbudu - firma rodzinna, a takie sobie cenię, zresztą dla mnie było jasne, że jak są od siedemdziesiątych lat na rynku i nie padli to muszą produkować coś porządnego. faktycznie się nie zawiodłem, oczywiście za szybko oceniać kocioł, ale jak na razie spisuje się świetnie.

Mieszkam na Podpkarpaciu, gdzie wybór jest calkiem spory. Wybrałem Matix firmy Kołton, uzytkuje go od paru lat i nie miałme z nim nigdy problemu. Pozdro

co do piecbudu to się zgodzę, solidny producent. mój kocioł już się trzyma 6 rok i daje radę bez problemu, nic się nie sypie.

Kołton zaczyna być slawny już nie tylko na Podkarpaciu :) Szwagier ma Kołtona na ekogroszek z podajnikiem i chwalil, ze to bezawaryjny sprzęt .

Jeśli masz problem z wyborem to może artykuł troche rozjaśni Ci sytuacje, troche tam nowinek i prkatycznych porad
http://instalacjeb2b.pl/wydarzenia/z-firm/6048-czym-sie-kierowac-przy-wyborze-kotla-na-paliwo-stale

Ja mam Defro i jest ok. Zawsze zanim coś kupię to szukam opinii. Z piecami było tak samo. Miałem o tyle ułatwione zadanie, że mój brat kupił 2 lata wcześniej do nowego domu Defro na ekogroszek, więc mogłem go przetestować w realu. Szukałem też opinii na forach, to bardzo przydatne. Jeśli interesują cię opinie na temat tych pieców to tu masz zebrane http://piece-kotly.eu/kotly-defro-opinie/

Julian, właśnie czytałem opinie i Defro jest raczej średnio oceniany. Jestem teraz w trakcie szukania pieca. I raczej rozglądam się za kotłami z podajnikiem, z automatycznym załadunkiem. Pierwszy pomysł to Galmet, ale zastanawiam się jeszcze nad Kospelem. Cena też jest tu ważna, a oni mają raczej dobre warunki.

Jak piec na eko-groszek to tylko z automatycznym podajnikiem. Ja mam od 4 sezonów KMG EKO PLUS z kotlobudosiek i bardzo dobrze się sprawuje. Po napełnieniu zbiornika mam spokój przez 3 dni- podajnik dozuje ilość paliwa niezbędna do utrzymania temperatury na piecu. Świetne rozwiązanie ułatwiające życie.

Zamiast kotła na pellet czy inne paliwo,to polecam zastanowić się nad inwestycją w pompe ciepła,która jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem. Akurat właśnie tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc podczas wyboru,zapraszamy.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.